• Print
close
Breaking news

Jak się reklamować w XXI wieku? Pomimo że tradycyjne formy reklamy, takie jak...read more Dysponowanie stroną, która jest często odwiedzana przez użytkowników to mar...read more Już niebawem powstanie twoja nowa strona? Wybór padł na Word Press, jako plat...read more Chciałbyś mieć stronę internetową, którą można samodzielnie administrowa...read more

Zespół weselny vs. DJ?

Muzyka na weselu jest niezwykle istotna i to właśnie ona w dużej mierze decyduje o tym jak uda się nasza uroczystość i czy goście będą się dobrze bawić. Oczywiście tradycyjnym sposobem wykorzystywanym od lat jest zatrudnienie na nasze wesele zespołu muzycznego. Jednak wraz z czasem i nowo powstającą modą ludzie zaczęli wynajmować na swoje wesela nie zespół muzyczny lecz DJ-a. Czy takie rozwiązanie jest dobre? Czy dzięki niemu będziemy w stanie także dobrze się bawić oraz zapewnimy idealną rozrywkę wszystkim naszym gościom? Przyjrzyjmy się wadom oraz zaletom obu rozwiązań czyli zatrudnienia zespołu muzycznego oraz DJ-a.

dj

DJ

DJ na weselu to stosunkowo młode rozwiązanie i podstawową różnicą jeśli chodzi o DJ-a, a zespół jest to, że DJ wszystkie utwory odtwarza z płyt czy pendrive lub komputera natomiast zespół po prostu gra na żywo. Należy jednak dodać tutaj, że z pewnością repertuar DJ-a może być znacznie bardziej zróżnicowany i większy od tego co zaoferuje nam zespół muzyczny. Co więcej jeśli zatrudniamy na nasze wesele DJ-a to mamy znacznie większą możliwość ingerencji w muzykę niż ma się to w przypadku zespołu. DJ to osoba bardzo elastyczna i jeśli pojawi się na naszym weselu to będzie istniała również możliwość zamawiania specjalnych utworów – nawet tych mniej znanych – przez gości weselnych co z pewnością może okazać się dodatkową, fajną atrakcją. Oczywiście musimy również wspomnieć o finansach. DJ to także tańsza alternatywa w porównaniu do zespołu muzycznego. DJ pracuje w pojedynkę więc całością finansów nie musi dzielić się z uczestnikami zespołu, a co więcej nie śpiewa oraz nie gra więc automatycznie granie na weselu sprawi mu mniejszy wysiłek niż zespołowi muzycznemu. Co do dokładnych kwot jakie zażyczy sobie DJ to wszystko zależy od jego profesjonalizmu, sprzętu, który posiada, miejscowości czy regionu. Ciężko więc powiedzieć dokładnie ile za całe wesele weźmie DJ, jednak stawki wahają się od 50 do 200 zł za godzinę. W takich cenach możemy mieć już na prawdę dobrego DJ-a z profesjonalnym sprzętem muzycznym. DJ jest jednak rozwiązaniem, które może nie zadowolić starszych osób. Jeśli więc przewidujemy, że na naszym weselu będzie wiele takich osób to możliwe, że warto odpuścić sobie to rozwiązanie.

zespół weselny

Zespół na wesele czyli klasyka

Wiele osób nie wyobraża sobie wesela bez zespołu muzycznego. Jednak w tym przypadku posiada to swój urok i nadaje całej uroczystości niepowtarzalnego charakteru. Co prawda wynajęcie zespołu muzycznego to dużo większy koszt niż koszt DJ-a, lecz z pewnością warto w niektórych przypadkach pójść właśnie za tym tropem. Samodzielne śpiewanie i granie podnosi poprzeczkę. Warto także dodać, że niektóre kawałki muzyczne brzmią znacznie lepiej wykonywane na żywo. Co więcej muzyka puszczana z płyt to pewien standard i nic nowego. Zespoły muzyczne bardzo często zmieniają aranżację całej piosenki dzięki czemu słyszymy ten sam tekst, lecz inny rodzaj muzyki. Jest to z pewnością miłe zaskoczenie. Oczywiście co do cen to zespół muzyczny jest o wiele droższy. Ceny najlepszych w kraju zespołów muzycznych to nawet kilkanaście tysięcy. Jednak z naszych danych wynika, że bardzo dobry zespół muzyczny jesteśmy w stanie wynająć w kwotach od 3000 – 5000 złotych za wesele. W przypadku wyboru zespołu na wesele pamiętajmy, że takie rozwiązanie wymaga odpowiednio wczesnego zarezerwowania terminu bowiem dobre zespoły mają już rezerwacje na najbliższe dwa lata.

Wybór oczywiście należy do każdego indywidualnie. Warto jednak całą kwestię dobrze przemyśleć, aby ostatecznie nie żałować swojego wyboru. Polecamy również korzystanie z dodatku jakim jest terminarz ślubny bowiem tam znajdziemy wszystko odnośnie muzyki weselnej, a także całości związanej z organizacją wesela. Jeśli więc właśnie organizujemy nasze wesele to terminarz ślubny z pewnością bardzo nam pomoże w każdym detalu. Wracając do kwestii zespołu oraz DJ-a to również nie kierujmy się opiniami innych. To jest nasze wesele więc zróbmy je tak, aby przede wszystkim nam się podobało! Powodzenia!

Tagi: , ,

Story Page