close
Breaking news

Jak się reklamować w XXI wieku? Pomimo że tradycyjne formy reklamy, takie jak...read more Dysponowanie stroną, która jest często odwiedzana przez użytkowników to mar...read more Już niebawem powstanie twoja nowa strona? Wybór padł na Word Press, jako plat...read more Chciałbyś mieć stronę internetową, którą można samodzielnie administrowa...read more

Zastosowania siatki ostrzegawczej

Wszyscy dobrze znamy widok placu budowy ogrodzonego płotkami w rzucających się w oczy kolorach. Jednak przeważnie nie zastanawiamy się z czego są one wykonane oraz jakie właściwości i zastosowania posiadają takie siatki ostrzegawcze. Poniżej postaramy się przybliżyć nieco ten temat, być może ktoś znajdzie wśród ich zastosowań coś dla siebie.

Siatki drogowe i ochronne są wykonane z polietylenu o dużej gęstości, dzięki czemu są niezwykle wytrzymałe i niepodatne na trudne warunki atmosferyczne takie jak wilgoć, wiatr, niskie i wysokie temperatury oraz promieniowanie UV. Są przy tym również odporne na uszkodzenia mechaniczne, takie jak przerwanie i rozciągnięcie, ponadto są stosunkowo lekkie, co zwiększa ich wygodę oraz łatwość w transporcie i montażu. Wszystko to razem sprawia, że są tak popularne i często stosowane jako tymczasowe ogrodzenia dla różnego rodzaju niebezpiecznych miejsc, takich jak place budowy, osuwiska, wykopy i inne obiekty, przebywanie w pobliżu których, może być niebezpieczne dla osób postronnych. Ich jaskrawe barwy wyraźnie ostrzegają przed niebezpieczeństwem, a opcja szybkiego i łatwego montażu, umożliwia błyskawiczne zabezpieczenie potencjalnie groźnego miejsca. Siatek drogowych często używa się również jako osłony przed zamieciami, które mogłyby utrudnić ruch na drogach i stokach narciarskich.

Sprawdź: Siatki ostrzegawcze – PTS Rabka

Ale siatki ochronne mogą być również stosowane w naszych domach i ogrodach. Dzięki wytrzymałości i stosunkowo niskich kosztach zakupu i montażu, często używa się ich do grodzenia miejsc przeznaczonych do wypasu zwierząt domowych, takich jak drób czy króliki. Gdy zwierzęta wyjedzą trawę z jednego miejsca, można je w łatwy sposób przenieść w inne miejsce. Takie siatki drogowe, są też dobrym rozwiązaniem dla osób chcących zabezpieczyć krzewy i drzewa w ogrodach, sadach lub lasach przed zwierzętami obgryzającymi gałęzie i korę. Innym zastosowaniem dla siatki ochronnej może być grodzenie i zabezpieczenie grządek i rabatek kwiatowych.

Siatki takie nabędziemy w sklepach budowlanych oraz ogrodniczych, czasami warto zajrzeć do oferty sklepów internetowych, aby porównać ceny i wybrać tę najkorzystniejszą.

Story Page