• Print
close
Nowości

Jak się reklamować w XXI wieku? Pomimo że tradycyjne formy reklamy, takie jak...read more Dysponowanie stroną, która jest często odwiedzana przez użytkowników to mar...read more Już niebawem powstanie twoja nowa strona? Wybór padł na Word Press, jako plat...read more Chciałbyś mieć stronę internetową, którą można samodzielnie administrowa...read more

Zasobniki kablowe

zasobniki kablowe

Zasobniki kablowe wykonane mogą być choćby nawet z tworzywa sztucznego, jakim jest PE. Wykonanie zasobników z polietylenu charakteryzującego się wysoką gęstością posiadają szereg praktycznych zastosowań. Mogą być przykładowo wykorzystane przy okazji budowy sieci światłowodowych, sygnalizacji świetlnej. Zasobniki światłowodowe mogą być z powodzeniem zakopane w piaszczystym gruncie lub innym luźnym podłożu. Wtedy znajdują się na głębokości do jednego metra. W zasobnikach można wykonać otwory, zakładane są też uszczelki wlotowe. Te czynności mają miejsce jednak dopiero na miejscu budowy i są przeprowadzane przez wykonawcę.

Zobacz również: zasobniki kablowe – PTS Rabka

Zasobniki kablowe światłowodowe posiadają szereg pozytywnych właściwości sprawiających, że są one często wybierane przez przedsiębiorców. Cechują się bardzo dobrą szczelnością. Jednocześnie posiadają niewielki ciężar, co przekłada się na obniżenie kosztów transportu. Dzięki nim możliwe jest błyskawiczne przeprowadzenie montażu i to bez potrzeby angażować w przedsięwzięcie urządzeń dźwigowych. Zasobniki gwarantują skuteczne połączenie systemu rur osłonowych. Masowa produkcja zasobników sprawia, że odbiorcy mają gwarancję otrzymania wyrobu wysokiej jakości. Uniwersalne wymiary gwarantowane są przez zastosowanie metody odlewu rotacyjnego.

Zasobniki kablowe wykonywane są polietylenu. Jest to materiał ten charakteryzuje się ogromną elastycznością. Jest on również niezwykle odporny na oddziaływanie substancji mineralnych zawierających w sobie olej. Polietylen gwarantuje też wytrzymałość na działanie wysokich i niskich temperatur.

Zastosowanie zasobników kablowych jest dość szerokie. Wykorzystywane są w zabudowie sieci telekomunikacyjnych. Mogą pełnić rolę magistrali, punktów rozgałęziania oraz łączenia pozostałych kabli. Mają one przeważnie kształt prostopadłościanu z okrągłym włazem. Do podstawowych elementów jego budowy zaliczyć należy korpus, rurę wzmacniającą, czy też uszczelki. Zasobniki kablowe to alternatywa dla produktów, które wykonywane są z betonu.

Story Page