close
Nowości

Jak się reklamować w XXI wieku? Pomimo że tradycyjne formy reklamy, takie jak...read more Dysponowanie stroną, która jest często odwiedzana przez użytkowników to mar...read more Już niebawem powstanie twoja nowa strona? Wybór padł na Word Press, jako plat...read more Chciałbyś mieć stronę internetową, którą można samodzielnie administrowa...read more

Zalety prowadzenia strony na WordPressie

wordpress strona

Już niebawem powstanie twoja nowa strona? Wybór padł na Word Press, jako platformę przyjazną użytkownikowi i zapewniającą dobre wyniki w pozycjonowaniu stron? Aby umocnić cię w słuszności podjętej decyzji, przedstawiamy jeszcze inne powody, dla których ten wybór jest dobry. Oto największe naszym zdaniem zalety prowadzenia strony na WordPressie.

Szybka i łatwa instalacja

Każdy kto posiada minimum wiedzy z zakresu obsługi kont hostingowych, poradzi sobie z zainstalowaniem Word Pressa na swoim serwerze. To co będzie potrzebne to dostęp do FTP i baz danych. Proces instalacji jest jeszcze szybszy, jeśli skorzystamy z gotowych bibliotek Instalatron, oferowanych przez wiele firm hostingowych. Wówczas instalacja WordPressa ogranicza się wyłącznie do wskazaniu kilku opcji, wypełnieniu paru pól i gotowe. Twoja instalacja jest gotowa.

Elastyczność

WordPress został stworzony dla blogerów. Szybko się jednak okazało że jego możliwości są na tyle wielkie, aby w pełni sprostać oczekiwaniom użytkowników, chcących zbudować na tej platformie w pełni funkcjonalną stronę. Dziś nie ma żadnych przeszkód, aby word press służył do stworzenia małego i prostego bloga, klasycznej strony firmowej czy nawet większego serwisu. Co więcej, Word Press doskonale sobie radzi z obsługą sklepu internetowego, a to wszystko dzięki wtyczce Woo Commerce. Jak widać, instalując niewymagającego bloga, bez konieczności wprowadzania dużych modyfikacji i wgrywania nowych plików, na tej samej instalacji będzie można uruchomić sklep internetowy. A to wszystko jest możliwe do samodzielnego wykonania, dzięki dużej intuicyjności i przystępności Word Pressa.

Motywy

Wydawać by się mogło że strony tworzone na Word Pressie będą do siebie podobne. Szczególnie jeśli sięgamy po bezpłatne motywy. Tak być jednak nie musi. Większość motywów na WP posiada od kilku do nawet kilkudziesięciu możliwych wariantów zmiany wyglądu, dodając do tego indywidualnie przygotowane grafiki, strona internetowa może wyglądać niepowtarzalnie i przyciągać uwagę internautów. A to wszystko przy stosunkowo niewielkich kosztach i możliwości samodzielnego zarządzania nią.

Wsparcie

Prowadząc stronę internetową często można trafić na różnego typu problemy. Nie inaczej jest i w przypadku WP. Ich rozwiązanie będzie jednak znacznie szybsze i łatwiejsze, dzięki licznej, międzynarodowej społeczności, która utworzyła się wokół platformy. Fora internetowe, grupy na FB –  to dwie najszybsze i najwygodniejsze metody, aby uzyskać odpowiedzi na istotne dla siebie pytania, dotyczące prowadzenia strony na WordPressie. Wiedząc że ma się tak dobre wsparcie, nie trzeba się obawiać korzystania z Word Pressa – nawet jeśli jest to twoja pierwsza strona internetowa.

Bezpieczeństwo

Tu zdania są podzielone. Czy Word Press jest bezpieczny? Stosując się do podstawowych zasad użytkowania, czyli mocne hasło, sprawdzone wtyczki, regularne aktualizacje i dobry hosting – tak. Jak zawsze, dziury w oprogramowaniu się mogą zdarzyć, ale zaletą WP jest światowy zespół programistów, czuwający nad ich łataniem i usuwaniem.

Tagi: , , , ,

Story Page