close
Breaking news

Jak się reklamować w XXI wieku? Pomimo że tradycyjne formy reklamy, takie jak...read more Dysponowanie stroną, która jest często odwiedzana przez użytkowników to mar...read more Już niebawem powstanie twoja nowa strona? Wybór padł na Word Press, jako plat...read more Chciałbyś mieć stronę internetową, którą można samodzielnie administrowa...read more

Zalety posiadania własnej strony firmowej

strona www

Prowadzisz firmę lub jesteś osobą prywatną? Zastanawiasz się nad posiadaniem własnej strony, ale nie do końca jesteś pewien, czy jest ci potrzebna? Aby pomóc ci w podjęciu tej niełatwej decyzji, przedstawiamy najważniejsze zalety wynikające z posiadania strony www.

Strona www dla firm

Wydaje się być oczywistym konieczność posiadania strony internetowej przez każdą firmę. W czasach, kiedy internet jest głównym sposobem poszukiwania informacji na konkretny temat, brak takiej strony oznacza zamknięcie się na klientów i pozwolenie konkurencji na to, aby nas wyprzedziła. Dysponowanie nawet najmniejszą stroną www jest o wiele lepsze, niż brak obecności w sieci. Jakie informacje powinny znajdować się na stronie internetowej, aby była ona skuteczną reklamą i przyciągała klienta? Przede wszystkim powinniśmy zadbać o to przedstawienie oferty firmy. Może być ona bardziej lub mniej rozbudowana. Wykorzystując strony www z systemem CMS, wraz z rozwojem firmy będzie można dostosowywać do niej treści na stronie. Intuicyjne systemy CMS takie jak Word Press umożliwiają użytkownikowi samodzielne zarządzanie stroną i dodawanie na nich nowych treści. Pozostałe informacje do umieszczenia na stronie internetowej to zakładka kontakt – dobrze aby posiadała mapkę z lokalizacją, umożliwiającą wytyczenie trasy do siedziby twojej firmy. Kolejnym istotnym elementem na stronie kontakt będzie formularz kontaktowy. Przyspiesza on możliwość wysłania wiadomości do firmy, nawet wtedy jeśli użytkownik nie posiada zainstalowanego klienta poczty e-mail.

Strona firmowa w niemal każdym przypadku może być wzbogacona o sklep internetowy. Nawet jeśli teraz prowadzisz sprzedaż lokalnie, za kilka miesięcy lub lat, gdy twoja oferta się rozbuduje i stanie konkurencyjna, będziesz mógł chcieć zwiększyć sprzedaż, prowadząc ją online. Posiadanie wtedy fundamentów w postaci już wypozycjonowanej strony internetowej z dobrą historią, na pewno pomoże ci osiągnąć oczekiwany sukces.

Strona www dla osoby indywidualnej

Coraz popularniejsze staje się posiadanie strony osobistej. Może ona pełnić wiele funkcji. W przypadku specjalistów z różnych branż, może być swoistym portfolio i CV w jednym. Takie strony bardzo często posiadają programiści, graficy komputerowi, a także artyści. Możliwość publikacji na niej swoich prac i referencji, pozwala potencjalnemu pracodawcy znacznie szybciej poznać umiejętności kandydata i przekonać się do jego oferty. Taka strona może również być początkiem drogi do prowadzenia własnej działalności gospodarczej i pracy na swój rachunek.

Innym przeznaczeniem strony www jest blog. Na takiej stronie będziemy mogli umieszczać wspomnienia z ważnych wydarzeń w życiu rodziny. Wakacji, wyjazdów, uroczystości. Dodając do tego zdjęcia i opisy, stworzymy interesujący album multimedialny, który będzie można udostępniać każdemu, kto posiada dostęp do internetu. Do współtworzenia takiej strony możemy również zaprosić inne osoby z naszej rodziny lub bliskich przyjaciół.

Tagi: , , ,

Story Page