close
Nowości

Jak się reklamować w XXI wieku? Pomimo że tradycyjne formy reklamy, takie jak...read more Dysponowanie stroną, która jest często odwiedzana przez użytkowników to mar...read more Już niebawem powstanie twoja nowa strona? Wybór padł na Word Press, jako plat...read more Chciałbyś mieć stronę internetową, którą można samodzielnie administrowa...read more

Zabawy weselne – inspiracje

Jakie zabawy weselne warto zorganizować?

Chyba mało kto jest sobie w stanie wyobrazić polskie wesele bez zabaw. Szczególnie wesela dwudniowe byłyby nudne, gdyby nie zapewniano gościom śmiesznych zabaw, które doskonale integrują i pomagają się rozluźnić. Niektóre zabawy weselne skierowane są wyłącznie do pary młodej, wówczas małżonkowie mogą w żartobliwy sposób pokazać jakim będą małżeństwem.

Test zgodności

Prawdopodobnie należy do najpopularniejszych zabaw weselnych, przy jakich nie tylko goście ale również para młoda mogą się świetnie bawić. Wodzirej bądź przedstawiciel orkiestry czy też DJ prosi parę młodą o zajęcie dwóch krzeseł odwróconych tyłem do siebie, daje im karteczki “on” oraz “ona” (jeżeli nie ma kartek, można wykorzystać buty państwa młodych), najbardziej nowoczesna wersja tej zabawa przewidująca tabliczki ze zdjęciami młodej pary, następnie prowadzący rozpoczyna zadawanie pytań. Na przykład: kto będzie zarządzać pieniędzmi w domu?, kto po raz pierwszy powiedział kocham cię?, kto bardziej bałagani?, kto łatwiej się obraża? itd. Zwykle w przypadku tej zabawy to para młoda przekazuje wcześniej listę pytań osobie prowadzącej przyjęcie, dzięki temu można uniknąć przykrych niespodzianek. Para młoda udziela odpowiedzi na pytania poprzez podnoszenie jednocześnie do góry tabliczki bądź własnego buta.

Jaka to melodia

Z pewnością każdy z nas przynajmniej raz w życiu oglądał program „Jaka to melodia”. Prowadzący musi najpierw podzielić chętnych do zabawy gości na dwie drużyny – panny młodej oraz pana młodego (najczęściej panie na panów), natomiast DJ rozpoczyna puszczanie utworów. Kiedy dana drużyna chce podać wykonawcę oraz tytuł utworu, lider drużyny podnosi rękę, a następnie odpowiada. Para młoda wcześniej rozmawia z prowadzącym na temat długości trwania tej zabawy. Państwo młodzi powinni również zadbać o nagrody dla zwycięskiej drużyny.

Baloniki

Ta zabawa przewiduje wcześniejsze przygotowanie 12-stu baloników, do jakich prowadzący uprzednio wkłada karteczki z deklaracjami, jakie w trakcie zabawy złoży sobie para młoda. Młodzi małżonkowie mają za zadanie przekłuwać po kolei baloniki oraz przed wszystkimi gośćmi zadeklarować się, iż po ślubie będą spełniać zadania zapisane na karteczkach. Do przykładowych deklaracji należą słowa: „będę zawsze zmywać naczynia po posiłkach”, „będę ci każdego dnia masować plecy”, „będę po każdej imprezie prowadzić samochód”, „ zostanę z dziećmi, kiedy ty pójdziesz do baru”.

Krzesełka

Zabawa krzesełka określana jest również jako gorące krzesła. Istnieje wiele odmian tej zabawy. Cechą wspólną jest jednak ustawienie dowolnej liczby krzeseł, w rzędzie na przykład. po 6 z obu stron lub w kółku, w zabawie uczestniczy od kilku do kilkunastu osób. Każda runda zakłada ujmowanie jednego krzesła oraz odejście z zabawy jednej osoby, jaka nie zdążyła z zajęciem dla siebie miejsca.

Taniec na gazecie

Prowadzący wśród gości znajduje od kilku do kilkunastu par, a następnie przekazuje im gazetę. Para, jaka w trakcie tańczenia na niej wyjdzie poza jej powierzchnię odpada z gry. Co chwilę zabawa jest na moment przerywana, a pary składają gazetę na pół. Grę wygrywa para, jaka na koniec zostanie na parkiecie.

Story Page