close
Nowości

Jak się reklamować w XXI wieku? Pomimo że tradycyjne formy reklamy, takie jak...read more Dysponowanie stroną, która jest często odwiedzana przez użytkowników to mar...read more Już niebawem powstanie twoja nowa strona? Wybór padł na Word Press, jako plat...read more Chciałbyś mieć stronę internetową, którą można samodzielnie administrowa...read more

Wyposażenie wnętrz – oświetlenie awaryjne

Urządzanie naszych mieszkań i domów to duża część wydatków każdego gospodarstwa domowego. W ostatnim czasie ceny nieruchomości poszybowały do góry. Metr kwadratowy mieszkania kosztuje już nawet kilka tysięcy złotych. Urządzanie nowego mieszkania czy też remont starszego lokum to również ostatnio bardzo duży koszt. Ekipy budowlane mocno podniosły swoje stawki. Jest to spowodowane niedoborem fachowców oraz presją ze strony pracowników na podwyższanie wynagrodzeń. To wszystko po prostu musiało mieć odzwierciedlenie w cenach usług.

 

Ważnym elementem wystroju wnętrza jest oświetlenie. Mamy do wyboru wiele rodzajów nastrojowych lamp, żarówek czy też paneli LED. Za pomocą oświetlenia można stworzyć w pomieszczeniu odpowiedni dla nas nastrój zależnie od przeznaczenia pokoju. W biurze należy zastosować zupełnie inne źródło światła niż w sypialni. W przestrzeni do pracy musimy zadbać o mocne, jak najbardziej naturalne oświetlenie. W pokoju sypialnym można postawić na nastrojowe niezbyt silne światło, pozwalające łatwiej zasnąć i rano wstać wypoczętym. W przypadku większych zakładów prawo nakazuje aby w budynku istniało oświetlenie awaryjne. Na przykład na wypadek awarii zasilania, pożaru czy innej usterki technicznej. Przykładowo na halach produkcyjnych często nie ma światła dziennego. Łatwo wyobrazić sobie, że w przypadku awarii tradycyjnego oświetlenia w całym zakładzie zapadają totalne ciemności. Jest to bardzo niebezpieczne dla znajdujących się w środku osób. Stad konieczne jest, aby oświetlenie awaryjne miało odrębne źródło zasilania, które jest niezależne od głównej instalacji. Dodatkowo oprawy awaryjne powinny być odporne na ogień i wysoką temperaturę, tak aby w razie pożaru również sprawnie oświetlały na przykład drogi ewakuacyjne. Poprawnie wykonana instalacja awaryjna to bardzo ważna kwestia, często ratująca życie wielu osób. Nie warto być w tym temacie oszczędnym, chociaż każdy wolałby, żeby awaria nigdy się nie zdarzyła i używanie takiej instalacji nie było konieczne.

Story Page