close
Nowości

Jak się reklamować w XXI wieku? Pomimo że tradycyjne formy reklamy, takie jak...read more Dysponowanie stroną, która jest często odwiedzana przez użytkowników to mar...read more Już niebawem powstanie twoja nowa strona? Wybór padł na Word Press, jako plat...read more Chciałbyś mieć stronę internetową, którą można samodzielnie administrowa...read more

Wynajem samochodów ratunkiem dla kryzysów finansowych

Sytuacje kryzysowe bywają bardzo przykre dla właścicieli firm przewozowych. To branża transportowa jest mimo wszystko branżą bardzo podatną na wszelkiego rodzaju zmiany reguł czy różnego rodzaju komplikacje dlatego warto wiedzieć jak się przed nimi uchronić. Istnieje kilka ciekawych rozwiązań, które warto znać bo nikt nie wie, kiedy będzie trzeba z nich skorzystać. Rentowność i utrzymanie się na powierzchni ponad wszystko – to zadanie każdego kierownika firmy przewozowej.

 

Mądre finansowanie flotą

To właśnie utrzymanie swoich samochodów ciężarowych jest bardzo trudnym zadaniem. Rentowność bywa dużym wyzwaniem, a konkurencja nie śpi i ciągle przebija ceny kusząc zleceniodawców. Często bywają przestoje w firmach dostarczających zleceń, fabryki się zamykają, a co za tym idzie zmniejsza się liczba zleceń dla firm do przewiezienia materiałów, gdyż ich najnormalniej na świecie nie ma. W takiej sytuacji własna flota stoi i samochody nie zarabiają na siebie. Ciągłe podatki, ubezpieczenia, składki i przeglądy to stałe wydatki, które trzeba wziąć pod uwagę nawet jeśli auto nie jest eksploatowane! Może to przybić kierownika i sprawić, że firma zamiast zarabiać będzie tracić. Obecnie właśnie taki kryzys na świecie jest doświadczany poprzez pandemie koronawirusa. Praktycznie każde państwo zmniejszyło produkcje swoich materiałów kierując swoich ludzi na przymusowe ,,urlopy”. Jednak koszty stałe były, są i będą i ubezpieczalnie nie interesuje brak zleceń.

Jednak jest sposób aby wyjść z tej sytuacji obronną ręką! Wynajem pojazdów z firmą TRUCKCARE może odjąć wszystkie te problemy sprawiając, że znikną w mgnieniu oka. To firma wynajmująca samochody zajmuje się wszystkimi opłatami sprawiając, że tymi kosztami w ogóle nie interesuje się najemca co jest dla niego bardzo korzystne. Dodatkowo w razie bardzo dużego kryzysu najemca może po okresie rozliczeniowym oddać samochód firmie wynajmującej sprawiając, że koszty utrzymania części floty znikną do okrągłego zera. Istnieje nawet po elastycznym i indywidualnym dogadaniu szczegółów możliwość wypowiedzenia umowy przed czasem, jednak warunki jej są ustalane z każdym klientem osobno.

 

Wnioski

Mądre zarzadzanie flotą w razie kryzysu daje poznać prawdziwego przedsiębiorcę, który za wszelką cenę znajdzie rozwiązanie i uratuje swoją firmę od upadku. Wynajem krótko bądź długoterminowy jest jedną z najlepszych opcji sprawiając, że elastyczność i wygoda zostają zmaksymalizowane.

Story Page