close
Nowości

Jak się reklamować w XXI wieku? Pomimo że tradycyjne formy reklamy, takie jak...read more Dysponowanie stroną, która jest często odwiedzana przez użytkowników to mar...read more Już niebawem powstanie twoja nowa strona? Wybór padł na Word Press, jako plat...read more Chciałbyś mieć stronę internetową, którą można samodzielnie administrowa...read more

Witamina C – właściwości

Witamina C - właściwości

Kwas askorbinowy, bo taka jest naukowa nazwa witaminy C, to związek bardzo ważny z punktu widzenia nie tylko medycyny, ale też niezbędny w innych dziedzinach nauki. Najważniejszą właściwością witaminy C jest jej wpływ na odporność. Systematyczne uzupełnianie niedoborów, może ochronić organizm przed chorobami i przeziębieniami, nawet podczas gdy organizm jest narażony na przemarznięcie i drastyczną zmianę temperatur. Co ciekawe, kwas askorbinowy to również cenny składnik kosmetyków, które pomagają w walce ze starzeniem się skóry. Jakie ma inne właściwości i zastosowanie?

Niedobór witaminy C

Uzupełnianie witaminy C jest bardzo ważne, ponieważ jej niedobór może mieć udział w osłabieniu naczyń włosowatych, oraz wpłynąć na pojawienie się problemu niedokrwistości, za którą odpowiedzialny jest z kolei brak żelaza. Przyjmowanie żelaza na nic się zda, kiedy organizm nie ma wystarczającej ilości witaminy C, ponieważ to właśnie ona pomaga mu się poprawnie wchłonąć.  Objawami, które da się zauważyć w przypadku niedoboru Witaminy C są między innymi krwawiące dziąsła, osłabienie organizmu i szybkie odczucie zmęczenia, skłonność do pojawiania się siniaków, nawet w przypadku delikatnych stłuczeń, obniżony apetyt, ból odczuwany w stawach i mięśniach oraz wydłużony czas gojenia się ran.

Kosmetyka

Witamina C charakteryzuje się szybkim utlenianiem co oznacza, że praktycznie niemożliwe jest jej samoistne wchłoniecie się do wnętrza skóry. Po to, aby umożliwić zbawienny wpływ witaminy C na skórę, kosmetyka opracowuje specjalną technologię, która opiera się na uchwyceniu witaminy w liposomach. Dzięki temu, kosmetyki oparte na takiej technologii mogą skutecznie wygładzać zmarszczki, wpływać na efektywne zmniejszenie zmian naczyniowych czy poprawianie kondycji skóry po zabiegach bądź przygotowanie jej do inwazyjnych zabiegów. Witamina C pomaga w walce z wolnymi rodnikami, przez co wpływa na utrzymanie młodego wyglądu  skóry. Warto uzupełniać niedobory tej witaminy, ponieważ ma bardzo ważny wpływ na ciało od strony wewnętrznej i zewnętrznej.

Story Page