• Print
close
Breaking news

Jak się reklamować w XXI wieku? Pomimo że tradycyjne formy reklamy, takie jak...read more Dysponowanie stroną, która jest często odwiedzana przez użytkowników to mar...read more Już niebawem powstanie twoja nowa strona? Wybór padł na Word Press, jako plat...read more Chciałbyś mieć stronę internetową, którą można samodzielnie administrowa...read more

Winoterapia – czym jest?

winoterapia

W tych czasach sposobów na leczenie się lub sprawianie, aby powróciły nam siły i energia do życia jest bardzo wiele. Bardzo przyjemnym oraz ciekawym sposobem jest stosowanie Winoterapii. Właściwości kosmetyczne i lecznicze winogron, są coraz bardziej cenione, dzięki temu te wspaniałe owoce stały się jednym z głównych składników peelingów, kremów oraz masek, a dzięki temu owocowi powstaje wino, które jest jednym z elementów profesjonalnych zabiegów kosmetycznych.

 

Jest to wspaniała propozycja dla ludzi którzy są przemęczeni oraz zestresowani. Winoterapia dobra jest też dla osób chcących poprawić wygląd ciała oraz dla tych, którzy ubóstwiają wino i winogrona. Każdy z nas chciałby zachować wspaniały młody wygląd jak najdłużej. Podczas poznawania winoterapii dowiemy się, w jaki sposób to zrobić. Winoterapia to w skrócie stosowanie do efektywnych zabiegów pielęgnacyjnych winogron, soku z winogron oraz żelów, które powstały na bazie skórek, samego miąższu i pestek z winogron.

 

Winoterapia może kojarzyć nam się z spożywaniem określonej ilości wina lub kąpielach w nim itp. lecz nie ma z tym nic wspólnego z prostej przyczyny. Kąpiel w winie nie będzie działa leczniczo, lecz może spowodować nawet śmierć. Tak! Jesteś zdziwiony? Niestety taka jest prawda, ponieważ ilość alkoholu, która wsiąknęła by przez pory skóry jest wtedy dawką śmiertelną. Winoterapia, więc wykorzystuje winogrona. Winogrono składa się z takich elementów jak: Skórka: jeden z najważniejszy składników czerwonych winogron, który zawiera skoncentrowane taniny, barwniki i składniki wpływające na regeneracje dla skóry. Kolejnym składnikiem jest pestka, czyli tak zwane nasienie. Z pestek wytwarzany jest olej mający najszersze zastosowanie w omawianej tutaj winoterapii. Następnym składnikiem jest miąższ, który zajmuje największą część winogrona, a zawiera cukry oraz kwasy i przede wszystkim wodę. Szypułka to kolejny składnik, kiedy winogrona dojrzeją, szypułki zaczynają brązowieć stając się jednym z istotniejszych elementów kosmetyków wino terapeutycznych, które są produkowane na ich bazie. Również w winogronie znajdziemy pędzelek, czyli część szypułki.

 

Polifenole obecne w pestkach oraz skórkach winogron posiadają witaminę E. Witamina E jest fenomenalnym źródłem energii oraz powoduje, że wzmacnia się poprzez sposób naturalny nasza skóra. Ponadto zabiegi winoterapii wpływają bardzo korzystnie na obniżenie poziomu cholesterolu w organizmie człowieka. Płukanki z soku z czerwonych winogron znacznie wzmacniają włosy. Kosmetyki tworzone na bazie winogron, są idealnym rozwiązaniem w przypadku pielęgnacji skóry odwodnionej, zmęczonej i mało elastycznej. Działa to odżywczo i odmładzająco. Chroni skórę dając jej uczucie świeżości i odprężenia.

Story Page