close
Nowości

Jak się reklamować w XXI wieku? Pomimo że tradycyjne formy reklamy, takie jak...read more Dysponowanie stroną, która jest często odwiedzana przez użytkowników to mar...read more Już niebawem powstanie twoja nowa strona? Wybór padł na Word Press, jako plat...read more Chciałbyś mieć stronę internetową, którą można samodzielnie administrowa...read more

Suplementacja dla sportowców

Rynek odżywek sportowych w Polsce rozwija się dynamicznie. Z roku na rok jego przychody systematycznie wzrastają. Idzie za tym również jakość oferowanych produktów. Suplementy niższej jakości mają dość niską cenę. Niestety, według raportu przygotowanego przez Najwyższą Izbę Kontroli, ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Suplementy dla sportowców pochodzące od najlepszych producentów to wydatek nawet kilkuset złotych w skali miesiąca. Najczęściej sprowadzane są ze Stanów Zjednoczonych, gdzie rynek suplementacji jest najbardziej rozwinięty.

Zobacz także: Nootropiki od WXN Labs

Za suplementy należy uznać środki spożywcze. Ich zadaniem jest uzupełnienie właściwej diety. Błędne jest założenie mówiące, że jedynie dzięki odpowiedniej suplementacji możliwe jest osiągniecie dobrej formy. Należy zawsze pamiętać, że są to elementy wyłącznie uzupełniające dietę i trening.

Podstawowy zestaw dla większości sportowców, jeśli chodzi o suplementację powinien opierać się na dostarczaniu organizmowi odpowiedniej ilości białka. Jest to najważniejszy element budulcowy naszego organizmu. Preparaty białkowe przyśpieszą metabolizm, jednocześnie dostarczą niezbędnej do wysiłku energii. Na rynku znajdziemy kilka rodzajów odżywek białkowych.

Sportowcom rekomendowane są też odżywki bogate w Omega 3. To nienasycony kwas tłuszczowy. Odpowiada za należyte funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Stymuluje też wzrost komórek nerwowych. Poprawia ostrość widzenia.

Po każdym treningu oraz intensywniejszym wysiłku fizycznym dobrze mieć w zanadrzu suplementy regeneracyjne. W najlepszych suplementach należących do tej grupy znajdują się mieszanki węglowodorów prostych i złożonych oraz aminokwasów.

Uniwersalnymi suplementami skierowanymi do przedstawicieli najróżniejszych dyscyplin sportowych są preparaty zawierające kofeinę. Pozytywnie wpływa ona na poziom koncentracji. Na jej przyjmowaniu zyskuje również wytrzymałość. Jest łatwo dostępna, również w tabletkach. To dobry zamiennik dla kawy. To najpopularniejsza substancja stymulująca.

Story Page