close
Nowości

Jak się reklamować w XXI wieku? Pomimo że tradycyjne formy reklamy, takie jak...read more Dysponowanie stroną, która jest często odwiedzana przez użytkowników to mar...read more Już niebawem powstanie twoja nowa strona? Wybór padł na Word Press, jako plat...read more Chciałbyś mieć stronę internetową, którą można samodzielnie administrowa...read more

Sprzedaż internetowa – allegro czy własny sklep internetowy?

sprzedaż w internecie

Chciałbyś zarabiać w internecie i twoim pomysłem jest prowadzenie własnego sklepu? Jest to bardzo ciekawy sposób zarabiania, który jednak wymaga starannego planowania. Jedno z kluczowych pytań dotyczy tego, czy inwestować we własny sklep internetowy, czy sprzedawać na allegro? Skupimy się na plusach i minusach każdego z tych rozwiązań.

Sprzedaż na allegro

Ma niewątpliwe zalety. Przede wszystkim nie trzeba inwestować w zaprojektowanie i stworzenie sklepu internetowego oraz jego późniejsze utrzymywanie. Na allegro można zacząć sprzedawać niemal z dnia na dzień. Wystarczy założyć konto, przygotować aukcje i uruchomić je. Pod względem kosztów wydaje się to być bardzo ciekawą alternatywą dla sklepu internetowego. Przynajmniej do czasu otrzymania pierwszej faktury. Nie jest tajemnicą że allegro pobiera wysokie prowizje i od sprzedaży i od wystawienia aukcji.

Nie jest to jednak powodem, aby nie sprzedawać na allegro. Jest to portal aukcyjny tak dobrze znany w naszym kraju, że kojarzą go miliony internautów. Wśród nich tysiące robią wyłącznie zakupy na allegro, nie szukając w sieci sklepów internetowych. Przemawia za tym wysoki poziom bezpieczeństwa zakupów na allegro – program ochrony kupujących i wiarygodny system ocen sprzedającego, połączony z komentarzami. Do tego należy dodać wygodną aplikację mobilną allegro, która pozwala na zakupy przy pomocy telefonu komórkowego.

Sklep internetowy

Powodem dla którego należy posiadać własny sklep internetowy jest możliwość jego pozycjonowania w internecie, a także pracowanie na własną markę. We własnym sklepie mamy również więcej możliwości sprzedaży i reklamy, gdyż nie ograniczają nas regulaminy jak na allegro. Sklep internetowy działający pod własną domeną jest znacznie lepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o tworzenie stałych związków z klientami i budowanie w nich lojalności.

Podsumowując, zamierzając sprzedawać coś w sieci, warto korzystać z obu kanałów dystrybucji produktów i usług. Allegro i własnego sklepu. Są one od siebie różne, a dzięki temu wzajemnie się uzupełniają i umożliwiają osiągnięcie maksymalnych zysków.

Tagi: , , ,

Story Page