• Print
close
Nowości

Jak się reklamować w XXI wieku? Pomimo że tradycyjne formy reklamy, takie jak...read more Dysponowanie stroną, która jest często odwiedzana przez użytkowników to mar...read more Już niebawem powstanie twoja nowa strona? Wybór padł na Word Press, jako plat...read more Chciałbyś mieć stronę internetową, którą można samodzielnie administrowa...read more

Słupki oznaczeniowe

Każdemu pracownikowi firm budowniczych czy architektonicznych bardzo dobrze znane są słupki oznaczeniowe, zwane w skrócie SO. Dla osób niezaznajomionych z tematem już tłumaczymy – są to słupki, najczęściej betonowe, które stoją na drodze kabli telekomunikacyjnych i ich punktów charakterystycznych.  Wyróżniamy słupki SO, SOP oraz SOM. SOP to skrót od słupka oznaczeniowo-pomiarowego. Za pomocą takich znaczników można w łatwy sposób określić położenie kabla w gruncie. Znaczniki takie mają często oznaczenie “K”. Słupki oznaczeniowe z literą “M” zazwyczaj są miejscem połączenia kabli. Słupki wykorzystywane przez różne firmy powinny spełniać określone normy i posiadać certyfikaty, poświadczające ich jakość i bezpieczeństwo użytkowania.

Sprawdź: słupki oznaczeniowe – PTS Rabka

Słupki oznaczeniowe dostępne są na rynku w cenach 40-50 zł. Ważą one około 50 kilogramów, a więc należy liczyć się z taką waga przy transporcie. Ponieważ rynek produktów ciągle się zmienia dostępne są teraz także słupki. Wyróżniamy słupki oznaczeniowe gazowe oraz słupki oznaczeniowe wodociągowe. Nowoczesne słupki mogą być wykonane z betonu, ale producenci wprowadzili także słupki z żelbetonu czy polimerów, które są odporne na działanie wody. Słupki polimerowe można również pomalować farbą bez uszczerbku na jakości. Słupki oznaczeniowe polimerowe są częściej wykorzystywane przy oznaczaniu sieci gazowej i wodociągowej. Są one wykonane z materiału odpornego także na erozję, działanie środowiska, a nawet na chemikalia. Dodatkowo wraz z trendem eko słupki można poddać recyklingowi.

Story Page