• Print
close
Breaking news

Jak się reklamować w XXI wieku? Pomimo że tradycyjne formy reklamy, takie jak...read more Dysponowanie stroną, która jest często odwiedzana przez użytkowników to mar...read more Już niebawem powstanie twoja nowa strona? Wybór padł na Word Press, jako plat...read more Chciałbyś mieć stronę internetową, którą można samodzielnie administrowa...read more

Słupek kablowy

słupek kablowy

Słupki kablowe, które osadza się w gruncie, wykonane są z polietylenu. Jego cylindryczny kształt osadzony jest na betonowej stopce. Wyposażone są w sporniki oraz klapki. Słupek kablowy posiada stopkę, która odpowiednio chroni przed dostaniem się do słupka zanieczyszczeń i wilgoci. Ze słupka wyprowadzone są kolanka wykonane z rur karbowanych.

Służą one do umieszczenie w nich kabli. Słupek wyposażony jest również w uziemienie. Znajdujące się w składzie słupka części metalowe, są galwanicznie ocynkowane. Trwałość słupka kablowego zależy od jego prawidłowego umocowania i od dobrej jakości surowców, z których został wyprodukowany. Napowietrzne ciągi kablowe przechodzące przez słupki są odpowiednio zaizolowane. W kanalizacji kablowej stosuje się system rur, przez które przeciąga się kable sieci. Są to rury plastikowe. Stosuje się kanalizację pierwotną i wtórną. Na początku inwestycji zakłada się rury o większej średnicy, by do nich później dopasować rury o mniejszej średnicy. Jeżeli przeciągane mają być kable wzmocnione, wówczas wystarczy wyłącznie kanalizacja pierwotna. Istnieje również system mikrokanalizacji. Do tego celu używane są rury o małej średnicy /7 i 14 mm/.

Sprawdź: słupek kablowy – PTS Rabka

Do niej kable są wdmuchiwane. Do całości instalacji zaliczamy jeszcze słupki kablowe, szafy, skrzynki i puszki oraz żelbetonowe studnie kablowe.

  Słupek kablowy może być wykonany również z metalu o wysokiej odporności na czynniki zewnętrzne. Niestety często się zdarza, że słupki takie są niszczone. Niekiedy przez bezmyślnych wandali, ale i podczas różnych wypadków. Zastosowanie w tym celu monitoringu pozwoli na przyjrzeniu się zdarzeniu dokładniej. Niestety inwestycja ta pociągnie za sobą znaczne podwyższenie kosztów.

Story Page