close
Nowości

Jak się reklamować w XXI wieku? Pomimo że tradycyjne formy reklamy, takie jak...read more Dysponowanie stroną, która jest często odwiedzana przez użytkowników to mar...read more Już niebawem powstanie twoja nowa strona? Wybór padł na Word Press, jako plat...read more Chciałbyś mieć stronę internetową, którą można samodzielnie administrowa...read more

Jak samodzielnie udekorować salę weselną?

Dekoracja kościoła, samochodu Pary Młodej, sali weselnej to jedne z najważniejszych elementów wpływających na odczucia estetyczne i oceny gości. Oczywiście Nowożeńcy chcą, by były one jak najlepsze.

Dekorować samemu czy zlecić firmie

Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety, które trzeba rozważyć przed podjęciem ostatecznej decyzji. Zlecenie wykonania oprawy wesela firmie dekoracyjnej jest rozwiązaniem wygodnym, ale drogim. Mamy też ograniczony wpływ na ostateczny efekt. Mimo ogólnych ustaleń konkretne rozwiązania mogą odbiegać od wyobrażeń Pary Młodej. Na poprawki z reguły nie ma już czasu.

Samodzielne dekorowanie sali to duże wyzwanie, ale znacznie tańsze. W praktyce do zastosowania tylko przez osoby o dużym zmyśle artystycznym i zdolnościach manualnych. Dekorację wykonuje się dzień przed weselem, więc najczęściej trzeba zaangażować przyjaciół, ale zabawa jest przy tym świetna i efekt też może być niebagatelny.

Wizja najważniejsza

Przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac, trzeba stworzyć sobie wizję wyglądu sali. Kolorystyka, oświetlenie, nastrój, dodatkowe dekoracje ślubne.

Po stworzeniu wizji należy sporządzić listę zakupów:

• balony,
• kwiaty,
• świeczki,
• świeczniki,
• winietki,
• zawieszki lub naklejki na butelki,
• podziękowania dla gości,
• dekoracja stołu Pary Młodej.

Do listy można dodać dekoracje okolicznościowe, które zostaną wykorzystane podczas wieczoru kawalerskiego, panieńskiego lub podczas poprawin.

Dekorowanie sali

Oczywiście zacząć trzeba od rozmieszczenia elementów trwałych, czyli świeczników i balonów. Tych ostatnich nie ma co za dużo wieszać, bo na drugi dzień ujdzie z nich powietrze. Lepszym rozwiązaniem jest umieszczenie kilkunastu balonów napełnianych helem, mogą mieć wypisane imiona Pary Młodej, Love lub inne.

Zamiast tradycyjnych świeczników i świeczek na stołach można postawić szklane wazony z pływającymi świeczkami. Kolorowe kamyki, kwiaty dopełnią ich eleganckiego wyglądu.

Stół Pary Młodej jest centralnym miejscem na sali. Ich krzesła można ozdobić dodatkowymi girlandami kwiatowymi, za krzesłami można umieścić drewniane dekoracje ślubne w kształcie serca z wypisanymi imionami. Bukiet przed stołem Państwa Młodych musi być okazały i utrzymany w barwach bukietów rozmieszczonych na stołach gości.

Zobacz również: https://www.epizodar.pl/

Story Page