close
Nowości

Jak się reklamować w XXI wieku? Pomimo że tradycyjne formy reklamy, takie jak...read more Dysponowanie stroną, która jest często odwiedzana przez użytkowników to mar...read more Już niebawem powstanie twoja nowa strona? Wybór padł na Word Press, jako plat...read more Chciałbyś mieć stronę internetową, którą można samodzielnie administrowa...read more

Samochód na gaz – ciekawa alternatywa

W dzisiejszych czasach każdy przedsiębiorca stara się ciąć koszty na każdym możliwym kroku sprawiając, że jego firma będzie stawała się coraz bardziej rentowna i będzie coraz lepiej zarabiać. Koszty stałe takie jak ubezpieczenia, przeglądy techniczne czy nawet różnego rodzaju nieprzewidziane kary mogą już kosztować bardzo dużo. Natomiast największym pochłaniaczem pieniędzy staje się paliwo. Jest ono obecnie niezwykle drogie, stąd zarobki jakie trafiają do przedsiębiorcy na czysto po wykonanym kursie są mniejsze. Wyjściem z tej sytuacji jest zastanowienie się nad wyposażeniem swojego samochodu w instalację gazową, która jest o wiele tańsza w zużyciu niż paliwo.

 

Specyfikacja i zalety

Gaz ziemny stanowi coraz częstszy składnik samochodów. Rozróżnia się technologię CNG w której używa się gazu w formie gazowej, bądź LNG – ciekłej. Nie dość, że gaz ziemny jest tańszy, to korzyści ekologiczne wzrastają- suma zanieczyszczeń przy spalaniu gazu ziemnego jest dużo mniejsza niż w przypadku spalania paliwa w silnikach typu diesel. Do największych zalet używania samochodów ciężarowych na gaz przez firmę można zaliczyć:

-Oszczędność pieniężna na spalaniu

-Większa żywotność dla silnika, co sprawia, że koszty eksploatacji dalej maleją

-Prosta i logiczna technika – najważniejszym elementem jest zbiornik na gaz, a inne elementy są już dosyć proste – stalowe przewody, reduktor czy zawory tankowania. Dodatkowo w wyniku braku zbliżającej się stacji w celu zakupu źródła energii często można przełączyć spalanie na benzynę i śmiało kontynuować podróż co jest niezwykle wygodne

-Dobra cena – obecnie ceny, gazu ziemnego są dużo mniejsze niż paliwa w wyniku czego przedsiębiorca zyskuje dużo ze względu na cięcie kosztów. Pozycja gazu ziemnego wydaje się dosyć ugruntowana, ale wydaje się, że z czasem może wzrastać i doganiać powoli ropę naftową, dlatego też warto korzystać z taniego źródła energii, póki jeszcze tylko się da.

– Nadzieja ułatwienia życia – w Polsce obecnie inwestycja w samochody napędzane gazem ziemnym jest utrudniona ze względu na restrykcyjne przepisy. Jednak w innych krajach istnieją pomoce dla przedsiębiorców z tego tytułu, dlatego może przyszłość przyniesie je również do naszego kraju.

Sprawdź: Samochody ciężarowe DAF – Giełda Grupy DBK

Podsumowanie

Używanie gazu zamiast paliwa w swoich samochodach ciężarowych wydaje się więc być bardzo korzystne. Inwestycja co prawda pochłonie trochę pieniędzy na start, jednak patrząc na dystanse jakie pokonują kierowcy swoimi ciężarówkami pewny jest fakt, że inwestycja bardzo szybko się zwróci oddając pieniądze z dużą nawiązką.

Story Page