• Print
close
Nowości

Jak się reklamować w XXI wieku? Pomimo że tradycyjne formy reklamy, takie jak...read more Dysponowanie stroną, która jest często odwiedzana przez użytkowników to mar...read more Już niebawem powstanie twoja nowa strona? Wybór padł na Word Press, jako plat...read more Chciałbyś mieć stronę internetową, którą można samodzielnie administrowa...read more

Rośliny do domu

Rośliny do domu

Uspokaja i ma ogromny wpływ na samopoczucie. O czym mowa? O kolorze zielonym, który kojarzy się z lasem, trawą i naturą. Warto otaczać się roślinami zielonymi, nie tylko ze względu na kolor ale przez to, że wytwarzany przez nie tlen jest nam niezbędny do życia. Co ważne rośliny również pochłaniają wydychany przez nas dwutlenek węgla dzięki czemu oczyszczają powietrze. W czasach kiedy rozwój miast i inwestycje w nieruchomości zajmują coraz to większe obszary terenów zielonych, ważne jest aby uzupełniać swoje otoczenie mniejszymi, ale pięknymi i równie użytecznymi roślinami. Po które rośliny warto sięgać?

Las w domu?

Któż nie chciałby mieć lasu w zaciszu swojego domu? Oczywiście wielkoformatowy las nie jest możliwy aczkolwiek istnieją zabiegi, które skutecznie ten las wynagradzają. Ciekawym rozwiązaniem jest las w słoiku. Jest to kompozycja roślinna umieszczona w szklanym słoju, najczęściej o wysokości 40-50 cm ale istnieją również mniejsze bądź większe objętości szklanych pojemników. Nasadzenia są skomponowane tak, aby całość przywodziła na myśl las. Umieszczony jest w nich mech, drewno, ziemia, sukulenty, paprocie czy kamienie. Taka roślinność skryta wewnątrz szklanego słoja to piękny element dekoracyjny oraz idealny pomysł na efektowny prezent.

Drzewka owocowe

Święta Bożego Narodzenia to nie jedyny czas, kiedy w domu może stać naturalne, sporej wielkości drzewko. Warte uwagi są drzewka owocowe, które szczepione na pniu, nie urosną zbyt dużo, ale będą piękną dekoracją, a przy odpowiednich warunkach, obdarują nas smacznymi owocami. Drzewka owocowe wprowadzą do pomieszczenia sporą dawkę zieleni, a ponadto są proste w pielęgnacji co jest zdecydowanie atutem, szczególnie dla osób, które nie przepadają za ogrodnictwem.

Paprocie

Długie zwieszone łodygi o drobnych jak i większych, podłużnych listkach to cechy charakterystyczne paproci. Są to rośliny drzewiaste, które natomiast nie wykazują zdolności do rozrastania się na grubość. Paprocie to rośliny doniczkowe, stosunkowo łatwe w uprawie, które będą się pięknie prezentować w każdym wnętrzu.

Story Page