close
Nowości

Jak się reklamować w XXI wieku? Pomimo że tradycyjne formy reklamy, takie jak...read more Dysponowanie stroną, która jest często odwiedzana przez użytkowników to mar...read more Już niebawem powstanie twoja nowa strona? Wybór padł na Word Press, jako plat...read more Chciałbyś mieć stronę internetową, którą można samodzielnie administrowa...read more

Ripple to nie tylko kryptowaluta

XRP były dystrybuowane w momencie wprowadzenia Ripple’a na rynek i są bardziej porównywalne do akcji firmy niż prawdziwa waluta kryptograficzna. Monety XRP nie konkurują z pieniędzmi.

W przeciwieństwie do Bitcoin i innych prawdziwych walut kryptograficznych, takich jak Bitcoin Cash, sieć Ripple jest bardziej znana niż jej waluta kryptograficzna XRP.

Ripple został stworzony w celu skrócenia czasu transferu środków pieniężnych wynoszącego 3-5 dni do wartości natychmiastowej i znacznego zmniejszenia szacowanych rocznych kosztów związanych z globalnymi transferami pieniężnymi w wysokości 1,6 biliona USD.

Ripple został założony przez Jeda McCaleba i Chrisa Larsena i wydany w 2012 roku.

Istnieje skończona liczba monet XRP, których łączna liczba wynosi 100 miliardów, przy czym wszystkie monety XRP zostały wstępnie wybite, innymi słowy, wypuszczone na rynek w momencie wprowadzenia na giełdę.

Zespół Ripple’a posiada największą część monet (61,3 mld), przy czym ogromna liczba monet przechowywana jest w depozycie, aby uniknąć nadmiernej płynności rynku. Rozdano 38,7 mld monet XRP, przy czym współzałożyciele Ripple i kierownictwo wyższego szczebla posiadało znaczne udziały w Ripple.

Ripple jest zdecentralizowaną, otwarto źródłową księgą publiczną typu peer-to-peer, stworzoną w celu ułatwienia elektronicznego transferu pieniądza.

Ponieważ monety XRP Ripple są wstępnie wydobyte, nie ma koncepcji proof-of-work ani górnictwa, a transakcje Ripple są zatwierdzane na podstawie protokołu konsensualnego.

Protokół konsensualny to protokół, w którym każdy indywidualny węzeł sieci Ripple głosuje na transakcję, na którą najpierw dokonano transakcji, aby wyeliminować możliwość podwójnego wydatkowania, a większość głosuje decydując o prawidłowej transakcji, która ma być zapisana w sieci. W procesie weryfikacji nie są nagradzane żadne monety.

Elektroniczny transfer odbywa się przy użyciu koncepcji znanej jako Gateway. Gateway eliminuje potrzebę pośredników, takich jak instytucje finansowe, które pobierają znaczne opłaty za transgraniczne przelewy pieniężne, działając jako pośrednik kredytowy.

Gateway zasadniczo zarówno otrzymuje, jak i przekazuje środki pomiędzy adresami za pośrednictwem sieci Ripple.

Wszystkie płatności, zarówno przekazy pieniężne, jak i wpływy są rejestrowane w sieci Ripple.

Story Page