close
Breaking news

Jak się reklamować w XXI wieku? Pomimo że tradycyjne formy reklamy, takie jak...read more Dysponowanie stroną, która jest często odwiedzana przez użytkowników to mar...read more Już niebawem powstanie twoja nowa strona? Wybór padł na Word Press, jako plat...read more Chciałbyś mieć stronę internetową, którą można samodzielnie administrowa...read more

Przekonaj się, czy wiesz wszystko o winie

Domowe wino redukuje wrzody trawienne

Wrzód trawienny jest stanem, który powoduje zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej. Bakteria Helicobacter pylori jest odpowiedzialna za wrzody trawienne. Umiarkowane spożycie domowego wina, a w zasadzie czerwonego wina będzie skutkować mniejszą liczbą bakterii H. pylori, ponieważ bakterie są niszczone przez kwasy i alkohole znajdujące się w winie. Wino a zdrowie mają więc ze sobą wiele wspólnego.
Wpływ wina na zdrowie – ile wystarczy pić?

Picie alkoholu w zbyt dużych ilościach może spowodować większej szkód niż pożytku dla zdrowia, takich jak zwiększone ryzyko zachorowania na raka, choroby wątroby, nadciśnienie i uzależnienia. Więc ile wystarczy pić wina, by odczuwać korzyści?
Według najnowszych badań około 80 do 120 ml wina dziennie zapewnia wystarczającą ilość antyoksydantów, aby odczuć korzystne efekty w przypadku kobiety. Mężczyźni, z drugiej strony, mogą zdecydować się na dwie lampki dziennie.
Zamienniki
Jeśli jesteś uzależniony od alkoholu, nie polecam spożywania wina w ogóle. Zamiast niego należy stosować witaminowe suplementy diety, lub spożywać naturalny sok z winogron.

Story Page