• Print
close
Nowości

Jak się reklamować w XXI wieku? Pomimo że tradycyjne formy reklamy, takie jak...read more Dysponowanie stroną, która jest często odwiedzana przez użytkowników to mar...read more Już niebawem powstanie twoja nowa strona? Wybór padł na Word Press, jako plat...read more Chciałbyś mieć stronę internetową, którą można samodzielnie administrowa...read more

Prowadnice do szuflad H53

Prowadnice do szuflad H53 to najszersze i najbardziej solidne z dostępnych obecnie prowadnic do mebli. Prowadnice takie dają bardzo duże możliwości pod względem miejsc, w których mogą być wykorzystane. Warto również zapoznać się z podstawowymi zasadami dotyczącymi ich montażu.

Prowadnice do szuflad H53 – w jakich meblach się ich używa?

Prowadnice H53 to dość ciężkie części, które jednak charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością. Można dzięki nim przesuwać swobodnie najcięższe nawet szuflady, jak na przykład bardzo duże szuflady drewnianych komód. Prowadnice takie mogą być też oczywiście wykorzystywane w mniejszych meblach. Są też wystarczająco wytrzymałe, żeby mogły posłużyć jako oparcie dla dużej szuflady na pościel, w jaką zaopatrzone są niektóre łóżka. Warto jednak pamiętać, że wytrzymałość prowadnic zależy również od innych czynników. Jest to na przykład materiał, z jakiego zostały one wykonane. Najbardziej wytrzymałe są prowadnice stalowe, dlatego do najcięższych szuflad powinno wybierać się właśnie takie. Ruch prowadnic tego rodzaju powinny ułatwiać metalowe kulki łożyskowe. Prowadnice wykonane z aluminium i te, które wyposażono w plastikowe rolki nadają się zdecydowanie lepiej do lżejszych mebli.

Jak zamontować prowadnice – krok po kroku

Prowadnice powinny zostać zawsze zamontowane we właściwy sposób. W przeciwnym przypadku może się zdarzyć, że szuflady nie będą działać prawidłowo. Mogą na przykład się nieco blokować, albo nie domykać. Bardzo ważne jest to, żeby prowadnice zostały zamontowane równo i we właściwych miejscach. Potrzebna jest tu odrobina wiedzy i umiejętności technicznych. Obie prowadnice powinny zostać przykręcone w takich samych miejscach. Istotny jest również dobry dobór długości. Nie mogą być one za krótkie, a najlepiej takie same jak szuflada. Zbyt krótkie prowadnice również sprawią, że szuflada nie będzie działać dobrze. Warto wybierać takie prowadnice, które umożliwiają łatwe wyjęcie szuflad, dzięki czemu sprzątanie jest o wiele łatwiejsze.

Zobacz również: https://furnica.eu/collections/prowadnice-do-szuflad-h53

Story Page