close
Nowości

Jak się reklamować w XXI wieku? Pomimo że tradycyjne formy reklamy, takie jak...read more Dysponowanie stroną, która jest często odwiedzana przez użytkowników to mar...read more Już niebawem powstanie twoja nowa strona? Wybór padł na Word Press, jako plat...read more Chciałbyś mieć stronę internetową, którą można samodzielnie administrowa...read more

Proste prowadzenie strony internetowej z CMS WordPress

cms wordpress

Chciałbyś mieć stronę internetową, którą można samodzielnie administrować? Wydaje ci się że będzie to trudne, bo nie znasz ani html, ani php i nie wiesz jak obsługiwać serwer ftp i przesyłać pliki? Tak naprawdę nie musisz mieć żadnych z wyżej wymienionych umiejętności, aby doskonale sobie radzić z zarządzaniem własną stroną www. Jak to? Jest na to bardzo prosta odpowiedź – wystarczy skorzystać z możliwości, jakie daje CMS Word Press. Word Press jest dziś jedną z najpopularniejszych platform stworzonych do budowy stron internetowych. WP powstał kilka lat temu z myślą o blogerach. Jednak intuicyjność i dobrze skonstruowany kod sprawił, że platformą tą  zaczęło się interesować znacznie więcej użytkowników, niż początkowo zakładano. Stworzyli oni społeczność, pracującą nad dalszym rozwojem projektu. W efekcie stworzone zostało narzędzie o monstrualnych zdolnościach do zarządzania stronami internetowymi.

Jakie możliwości posiada CMS wbudowany w system Word Press?

Znajdziemy w nim wszystkie funkcjonalności, jakie są potrzebne do dodawania stron, wpisów, mediów i treści. Administrator może utworzyć wiele kont użytkowników, nadając im różne uprawienia do zarządzania stroną. W ten sposób można ograniczyć niektórym redaktorom dostęp do konfiguracji strony, umożliwiając jedynie publikację treści. Word Press wyposażony został w graficzny i tekstowy edytor. Można w nim tworzyć artykuły w trybie WYSWIG, jak i tradycyjnie, stosując znaczniki HTML. Również przesyłanie plików na stronę nie wymaga stosowania klienta FTP. Służy do tego wbudowane w WP narzędzie BIBLIOTEKA, przy pomocy którego za jednym razem można przesłać dużą liczbę plików. Inne możliwości jakie daje CMS WordPress to między innymi dodawanie podstron, wpisów, edytowanie menu i wybieranie miejsca jego położenia. Również zmiana wyglądu strony jest bardzo prosta i szybka, za pomocą tysięcy darmowych motywów. Każdy z nich ma inne możliwości personalizacji, zależne od tego, w co wyposażył je ich twórca. Funkcjonalności strony można dodatkowo rozszerzać, przy pomocy ogólnodostępnej baz pluginów.

Tagi: , , , ,

Story Page