close
Nowości

Jak się reklamować w XXI wieku? Pomimo że tradycyjne formy reklamy, takie jak...read more Dysponowanie stroną, która jest często odwiedzana przez użytkowników to mar...read more Już niebawem powstanie twoja nowa strona? Wybór padł na Word Press, jako plat...read more Chciałbyś mieć stronę internetową, którą można samodzielnie administrowa...read more

Ochrona rur przed zamarzaniem jest nadal potrzebna

Ochrona kabli to między innymi są: oploty osłonowe, węże osłonowe, oploty ochronne, oraz zabezpieczenia termiczne. Zabezpieczają one te kable przed szkodliwym wpływem czynników chemicznych, zanieczyszczeń, wilgoci, wibracjami, zbyt wysokiej lub zbyt niskiej temperatury, uszkodzeniami mechanicznymi i elektrycznością. Jest to bardzo ważne dla sprawnej i bezawaryjnej działalności: szafek sterowniczych, paneli kontrolnych, rozdzielnic i innych maszyn i urządzeń. Ochrona kabli ma różne zastosowanie: Osłony kablowe przy pomocy płyt kablowych chronią podziemne trasy kablowe telekomunikacyjne (też światłowodowe) i elektryczne przed wilgocią i uszkodzeniem mechanicznym. Osłony kablowe stosuje się nie tylko w maszynach i urządzeniach, ale także w budynkach do instalacji elektrycznych i światłowodowych.

Zobacz: Ochrona Rur – PTS Rabka

Ochrona rur polega na zabezpieczeniu ich przed zamarzaniem. Nie ma już takich strasznych zim z wielkimi opadami i znacznymi spadkami temperatury. Niestety temperatury minusowe nadal się zdarzają. Dlatego koniecznie musimy zabezpieczyć przed zamarzaniem zarówno rury centralnego ogrzewania jak i te doprowadzające wodę

użytkową. Trzeba zabezpieczyć przed zamarzaniem nie tylko rury doprowadzające ciepłą wodę do budynku jak i te odprowadzające w wodę po ogrzaniu budynku. Jest bardzo ważne zaizolowanie rur centralnego ogrzewania w budynku, aby ciepła woda bezużytecznie nie ogrzewała kotłowni, piwnic i wyziębionych ścian budynku. Ciepła woda ma ogrzewać przede wszystkim mieszkania i lokale użytkowe. Jeśli nie zaizolujemy rur centralnego ogrzewania w budynku to będziemy mieli wysokie rachunki za centralne ogrzewanie i niezbyt ciepło w mieszkaniach.

A dlaczego musimy zaizolować rury z wodą użytkową? Przed zamarzaniem tych rur. Jeśli temperatura spadnie poniżej zera niektóre elementy rur (kolana łączące rury oraz mufy) mogą tracić szczelność z powodu pęknięć. Wycieki wody mogą zostać późno zauważone.

 

Zasobniki kablowe umożliwiają przechowywanie muf złączowych i pewnej ilości kabla światłowodowego. Najczęściej wykonywane są z polietylenu. Są odporne na czynniki zewnętrzne w tym także na niskie temperatury, są wytrzymałe. Wykorzystuje się jako zestaw naprawczy przy awarii lub zerwaniu kabla światłowodowego.

 

Story Page