close
Nowości

Jak się reklamować w XXI wieku? Pomimo że tradycyjne formy reklamy, takie jak...read more Dysponowanie stroną, która jest często odwiedzana przez użytkowników to mar...read more Już niebawem powstanie twoja nowa strona? Wybór padł na Word Press, jako plat...read more Chciałbyś mieć stronę internetową, którą można samodzielnie administrowa...read more

Nogi meblowe jako podstawa stołu

Stanowią one nieodzowny element każdego centrum kuchni, salonu czy pokoju jakim jest stół. W dzisiejszych czasach są one nie tylko silnym podparciem stołu chroniącym przed jego złamaniem, ale także elementem wystroju pomieszczenia.

Zastosowanie

Wspierają one konstrukcje całego stołu zapewniając jego równowagę, stabilność oraz odporność na zniszczenia mechaniczne. Ważne jest także bezpieczeństwo. Nie sposób jest pomyśleć, aby siedzieć na chwiejącej się pufie, czy pić ulubioną kawę na ,,ruchomym” stole.

Nie samym ,,stołem” nóżka żyje

Oprócz tego, że stanowią podstawę każdego stołu, możemy znaleźć je również w większości mniejszych mebli jak pufy, stoliki kawowe, i wiele innych mniejszych mebli takich jak szafki kuchenne.

Podział

-Regulowane – najwygodniejsze, niezależnie od zmiany rodzaju i wysokości mebli w których one występują, można je regulować sprawiając, że będą pasować w każdej płaszczyźnie.

-Stałe – z pewnością bardziej silne i stabilne, lecz nie posiadają możliwości zmiany wysokości – po zakupie muszą być ściśle dopasowane do miejsca w którym są położone.

Nóżki meblowe – Furnica.eu

Rodzaj nóżek meblowych

Nóżki meblowe na rynku charakteryzują się również oddzielnymi materiałami. Są nimi np.

-Stopy miedzi. aluminium czy cynku – zapewniają piórkową lekkość, ale także wspaniały wygląd, ze względu na swoją połyskowość.

-Nóżki stałe – dla najbardziej wymagających. Silne, solidne, trwałe – wytrzymają wysoki ciężar masywnych mebli na swoich barkach.

Należy pamiętać aby znaleźć balans pomiędzy wyglądem, funkcjonalnością,  a materiałem z którego nóżki są zbudowane. Nóżka nieodpowiednio dobrana może odrażać wyglądem, ale także spowodować załamanie się całej konstrukcji którą utrzymuje.

Dobór akcesoriów

Sama nóżka meblowa nie wystarczy. Potrzebuje ona pomocników, którzy ustabilizują całą kompozycje. Do nich zaliczamy metalowe/stalowe płytki montażowe, klipsy stopki regulowanej a także niezastąpione podkładki meblowe, które ochronią cenny podtrzymujący materiał. Do prawidłowego montażu będą potrzebne wkręty meblowe i oczywiście wiertarka. Wystarczy jedynie przewiercić się przez dno i gotowe. Co prawda można też użyć różnego rodzaju klei, ale jest to bardzo ryzykowny zabieg, podatny na uszkodzenia przez co jest odradzany przez wielu fachowców.

Story Page