close
Nowości

Jak się reklamować w XXI wieku? Pomimo że tradycyjne formy reklamy, takie jak...read more Dysponowanie stroną, która jest często odwiedzana przez użytkowników to mar...read more Już niebawem powstanie twoja nowa strona? Wybór padł na Word Press, jako plat...read more Chciałbyś mieć stronę internetową, którą można samodzielnie administrowa...read more

Najbardziej popularny suplement diety

Mowa tutaj o odżywce białkowej. Chyba każdy słyszał o tym proszku mającym wiele skrajnych opinii. Jedni są zdania, ze to syntetyczne jedzenie niepotrzebnie wciskane ludziom tylko po to, żeby zarobić, a inni nie wyobrażają sobie bez jej życia. Jak jest w tym przypadku? Pewnie jak zawsze – prawda leży po środku.

Podstawowy element organizmu człowieka

Jest nim białko. W znacznej części każdy organizm jest z niego zbudowany, a dokładniej jego mięśnie. Podczas ćwiczeń na siłowni, czy ciężkich treningów mięśnie są wykorzystywane w 100%. To dzięki nim możemy biegać, skakać i ogólnie się ruszać w każdej płaszczyźnie. Dostarczenie im niezbędnych składników do regeneracji wydaje się być wręcz konieczne. To właśnie przez ten aspekt sportowcy bardzo często sięgają po wygodne odżywki białkowe. Dostarczenie białka służącego do regeneracji mięśni nigdy nie było łatwiejsze – wystarczy rozpuścić trochę proszku w mleku bądź wodzie i od razu po treningu można nasycić spragniony makroelementów organizm.

Sprawdź: https://wxnlabs.com/k/odzywki-bialkowe/

Dodatkowym atutem jest to, że odżywki białkowe są po prostu smaczne i mogą być dostarczone do każdego posiłku. Ciągłe jedzenie mięsa do każdego dania w kółko nie należy do najprzyjemniejszych – tu z pomocą przychodzi ten suplement diety.

Dawkowanie, ogólne informacje

Panuje wszechobecna opinia, że powinno dostarczać się od 0,8 do 1,5g białka na kilogram masy ciała na dobę. Jednak jest to bardzo poglądowa opinia i nie powinno przywiązywać się do niej bardzo dużej wagi. Wszystko zależy od płci i aktywności fizycznej. Logiczne jest, iż osoba trenująca 5 razy w tygodniu potrzebuje dużo więcej tego składnika niż osoba uczęszczająca na trening sporadycznie.

Odżywki białkowe mogą być stosowane przez każdego człowieka – nie ma do nich przeciwwskazań. Jednak najczęściej możemy je znaleźć u sportowców i kulturystów, którzy dbają o każdy gram swojej masy mięśniowej.

Na rynku można znaleźć wiele rodzajów białka, od serwatkowego przez kazeinę i albuminę, aż po izolat białka sojowego. Różnią się one zawartością białka i stopniem wchłaniania.

Story Page