• Print
close
Nowości

Jak się reklamować w XXI wieku? Pomimo że tradycyjne formy reklamy, takie jak...read more Dysponowanie stroną, która jest często odwiedzana przez użytkowników to mar...read more Już niebawem powstanie twoja nowa strona? Wybór padł na Word Press, jako plat...read more Chciałbyś mieć stronę internetową, którą można samodzielnie administrowa...read more

Moduły optyczne QSFP+

Moduły optyczne QSFP+ (Quad Small Form-factor Pluggable jest niewielkim modułem optycznym, “wyciąganym na gorąco”, pozwalający na wymianę danych z bardzo dużą prędkością między różnymi aplikacjami.

 

Zwiększona gęstość portów

Technika światłowodowa w postaci modułów QSFP pozwala na znaczne zwiększenie gęstości portów w porównaniu do pokrewnych jej modułów SFP+. Gęstość ta może być zwiększona nawet 3-4 razy. W maju 2013 zwiększono maksymalną możliwą prędkość. Obecnie wynosi ona 4×28 Gbit/s – taka wkładka została nazwana QSFP28. Nie jest to jedyna możliwa prędkość modułu optycznego QSFP+.

 

Rodzaje transmitowanych danych

Moduły QSFP+ powstały aby umożliwić transmisję danych Serial Attached SCSI, QDR, FDR oraz 40G Ethernet. Uwzględniając rozmaite możliwe prędkości, w specyfikacji tych modułów uwzględniono Fibre Channel, InfiniBand, Ethernet i wiele innych. Prędkość transmisji danych może wynosić 40Gbs, 100 Gbs, 4×10 Gbs oraz 4x 28 Gbs. Urządzenia do funkcjonowania wykorzystują złącza LC Simplex oraz LC Duplex.

 

Możliwość uzyskania większej liczby połączeń

Producenci używając modułów QSFP+, pozwalają na używanie pojedynczego portu w formie 4 w pełni niezależnych połączeń 10 Gigabit Ethernet. Tym samym, możliwe jest łatwe i szybkie uzyskanie znacznie większej gęstości portów w 24-portowym przełączniku 1U. QSFP wyposażono w aż 38 pinów z 4 parami umożliwiających przesyłanie z niezwykle wysoką prędkością TX (CML-I), a także czterema parami pinów dających możliwość odbioru danych RX (CML-O).

 

Odległość transmisji

Dokładna odległość transmisji jest uzależniona od wielu czynników i może różnić się od podawanej. Zasadniczo, moduły QSFP+ dają możliwość przesyłu danych na odległość około 20km.

 

Kompatybilność

Mofuły QSFP+ mogą zostać przygotowane jako kompatybilne z Huawei, Enterasys, Cisco, Netgear, HP, Avaya, D-Link, 3Com, Extreme Networks, Alcatel-Lucent, Brocade i innymi urządzeniami różnych producentów. Dokładna kompatybilność jest wyszczególniona przez producenta przy konkretnej wkładce.

Story Page