• Print
close
Breaking news

Jak się reklamować w XXI wieku? Pomimo że tradycyjne formy reklamy, takie jak...read more Dysponowanie stroną, która jest często odwiedzana przez użytkowników to mar...read more Już niebawem powstanie twoja nowa strona? Wybór padł na Word Press, jako plat...read more Chciałbyś mieć stronę internetową, którą można samodzielnie administrowa...read more

MLM – czy warto?

mlm czy warto

Kwestia biznesu MLM jest bardzo często poruszana w tych czasach. Mnóstwo osób zadaje sobie pytanie – mlm czy warto? Jeśli i ty interesujesz się tą dziedziną to postaramy się przedstawić w skrócie na czym polega mlm co pozwoli Ci samemu odpowiedzieć na pytanie mlm czy warto. Ostatecznie nie radzimy oraz nie odradzamy wstępowania w MLM – tą decyzję każdy musi podjąć samodzielnie. Każdy człowiek jest inny i z tego względu nie każdemu będą odpowiadać założenia, obowiązki czy także struktura MLM. Dlatego też jeśli dojdziemy do wniosku, że odpowiedzią na nasze pytanie mlm czy warto jest odpowiedź pozytywna to mimo wszystko przemyślmy to jeszcze dokładnej i nie podejmujmy pochopnych wniosków.

Przede wszystkim zastanówmy się czym tak na prawdę jest MLM? Firm MLM w Polsce jest mnóstwo. MLM polega na sprzedaży, która jest prowadzona poza sieciami sklepów. W MLM widnieje więc bezpośredni kontakt dystrybutora z klientem. W ten właśnie sposób jesteśmy w stanie zarabiać – dostajemy procent czy wynagrodzenie w zależności od ilości sprzedaży czy także od progu uzyskanej sprzedaży  – wszystko zależy tutaj od polityki danej firmy. Warto więc samemu zastanowić się dokładnie nad tym pytaniem czyli mlm czy warto. Tak naprawdę wchodząc w MLM można powiedzieć, że mamy wiele wspólnego z prowadzeniem własnej firmy czy biznesu. Jednak pamiętajmy, że MLM nie gwarantuje nam żadnej stałej wypłaty dlatego też w przeciwieństwie do umowy o pracę czy umowy na zlecenie całość może być dla nas ryzykowna. Aby wypaść na tym jak najlepiej musimy trzymać się kilku bardzo ważnych kryteriów, jakie to będziemy weryfikować już na samym początku. Pomogą one nam wybrać najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o MLM. Każdy, kto poważnie myśli o tym temacie powinien teraz dokładnie się wczytać. Przede wszystkim główną rzeczą, o której musimy pamiętać to wybór branży. Tutaj będziemy mieli spory wybór. Firmy MLM działają w na prawdę wielu branżach. Stawiając sobie pytanie mlm czy warto musimy więc analizować takie elementy jak branża. Sprawdźmy więc czy branża, w którą to mamy zamiar wejść ma przyszłość i jest dochodowa. Jeśli nie będzie ona spełniać tych dwóch wymogów to z pewnością warto sobie ją odpuścić bowiem osiągnięcie sukcesu będzie wręcz niemożliwe. Dlatego też poświęćmy na prawdę sporo czasu na weryfikację branży, zróbmy ankiety, badania, aby później nie żałować. Pamiętajmy także, że branża powinna być powiązana z naszymi zainteresowaniami. Jeśli tak nie będzie to możemy sobie znacząco utrudnić życie i szybko to zauważymy. Z pewnością sprzedając produkty z branży, która nas nie interesuje będziemy znacznie mniej przekonujący.

Inna rzecz, która jest równie bardzo istotna to sprawdzenie jakie konkretnie produkty posiada firma, ile ich ma i jakiej są jakości. Jeśli firma dysponuje kilkoma tysiącami produktów to będzie to dla nas bardzo ciężka sprawa bowiem wyobraźmy sobie zapamiętać zalety czy nawet podstawowe parametry produktów jeśli jest ich kilka tysięcy. Jest to praktycznie nie możliwe do zrealizowania. Czym mniej produktów tym lepiej. Przyjrzyjmy się również jakości produktów. Słabej jakości produkty są coraz rzadziej kupowane i możemy mieć z tym problem. Dlatego właśnie uderzajmy jedynie w produkty wysokiej jakości. Przy pytaniu mlm czy warto na pewno trzeba na to zwrócić uwagę. Co więcej postarajmy się zweryfikować to jak dana firma określa warunki wynagrodzenia, aby nie okazało się przypadkowo, że wymagany próg sprzedaży jest nierealny do osiągnięcia bowiem w takim przypadku na sam koniec cała nasza praca pójdzie na marne i nie otrzymamy żadnego wynagrodzenia. Kwestią istotną jest także tak zwane wpisowe bowiem niektóre firmy wymagają wpłaty nawet kilku tysięcy złotych, a inne nie wymagają takiej wpłaty w ogóle. Warto także dowiedzieć się i na ten temat jak najwięcej. Sprawdźmy dokładnie firmę MLM, która nas interesuje. Jeśli firma się rozwija i istnieje na rynku np. około 5 lat to bardzo dobrze – jednak, gdy firma dopiero zaczyna taką działalność to lepiej sobie ją odpuścić.

Jak widzimy istnieje na prawdę wiele rzeczy, na które musimy koniecznie zwrócić uwagę wybierając firmę MLM. Na pewno nie należy pomijać ani jednego kroku bowiem poprzez to możemy bardzo szybko odczuć tego negatywne skutki. Dlatego przed jakimikolwiek podjętymi decyzjami zastanówmy się kilkakrotnie, a dzięki temu będziemy w stanie uniknąć rozczarowania i problemów w przyszłości. Na pewno na samym początku wszystko może wydawać się błahe, lecz takie nie jest. Jest to poważna sprawa nad którą należy spędzić trochę więcej czasu. Interesować powinny nas również relacje ze sponsorem. Jeśli sponsor nie będzie skory do przekazywania nam wiedzy oraz tego co sam się nauczył zdobywając doświadczenie to także nie ma co pakować się w takie kontakty z prostego względu – sami na początku musimy mieć tego typu wsparcie bowiem bez niego na pewno ciężko będzie nam sprostać temu wyzwaniu z prostej przyczyny – o takim typie działania tak na prawdę nie mamy pojęcia. Wskazówki te należy sobie zachować dla siebie i na pewno korzystać z nich od samego początku, a znacznie ułatwią nam one wybór firmy.

Tagi: , ,

Story Page