• Print
close
Nowości

Jak się reklamować w XXI wieku? Pomimo że tradycyjne formy reklamy, takie jak...read more Dysponowanie stroną, która jest często odwiedzana przez użytkowników to mar...read more Już niebawem powstanie twoja nowa strona? Wybór padł na Word Press, jako plat...read more Chciałbyś mieć stronę internetową, którą można samodzielnie administrowa...read more

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna to gałąź nauk medycznych, która w ostatnich latach przeżywa swój najlepszy okres. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej wciąż zyskują na popularności. Dodatkowo regularnie wpływają na rynek nowe metody i zabiegi stosowane przez lekarzy medycyny estetycznej. Największą popularnością w Polsce cieszą się niezmiennie powiększanie ust, botoks, wypełnianie zmarszczek kwasem czy zabiegi laserowe. Nie można oczywiście zapomnieć o mezoterapii, którą popularność wprowadziła też do salonów kosmetycznych. Mezoterapia to sposób bezpośredniego wprowadzania składników odżywczych wgłąb skóry. Dzielimy ją na igłową oraz bezigłową, która jest metodą mniej inwazyjną. Na takiej samej zasadzie działają sonoforeza oraz jonoforeza.

Mezoterapia ma działanie lecznicze oraz prewencyjne. Wykorzystywana jest zarówno w dermatologii jak i medycynie estetycznej. Świetnie sprawdzi się do skóry głowy przy łysieniu, słabych włosach i uczuciu swędzenia skóry głowy. Natomiast znany ze swoich właściwości nawilżających kwas hialuronowy to świetny wybór do mezoterapii igłowej skóry twarzy, szyi i dekoltu. Dzięki wiązaniu wody w skórze staje się idealny do szarej i zmęczonej cery. Sprawia, że wiotka i odwodniona skóra staje się napięta i promienna. Przy regularnym zabiegom wykonywanym w serii można zauważyć spektakularne rezultaty. Zabieg mezoterapii igłowej z kwasem hialuronowym może także  pomóc w zapobieganiu powstawaniu zmarszczek oraz spłaszczyć już istniejące drobne zmarszczki.

Mezoterapia może przydać się także jako zabieg ujędrniający skórę po porodzie. Jest to także świetny sposób walki z rozstępami czy cellulitem. Oczywiście oszałamiające rezultaty może przynieść tylko seria zabiegów. Zabiegi medycyny estetycznej to zabiegi inwazyjne, dlatego zdecydowanie lepiej wybrać się do specjalisty – lekarza, który nie tylko zna najnowsze techniki wykonywania zabiegów, ale także zna dokładnie anatomię człowieka i postępowanie w przypadku na przykład wstrząsu, który może wystąpić w przypadku każdego zabiegu.

Więcej o zabiegach medycyny estetycznej dowiesz się na stronie: https://www.doktormonika.pl/

 

Story Page