• Print
close
Nowości

Jak się reklamować w XXI wieku? Pomimo że tradycyjne formy reklamy, takie jak...read more Dysponowanie stroną, która jest często odwiedzana przez użytkowników to mar...read more Już niebawem powstanie twoja nowa strona? Wybór padł na Word Press, jako plat...read more Chciałbyś mieć stronę internetową, którą można samodzielnie administrowa...read more

Kurs Pythona dla dzieci

Kurs Pythona dla dzieci jest niezwykle interesującym szkoleniem, na które warto zapisać swoje pociechy. W dzisiejszych czasach każdy słyszał, że programiści są jedną z najlepiej zarabiających i najbardziej poszukiwanych grup zawodowych w społeczeństwie. Samo programowanie pozwala nie tylko zdobyć dobry zawód, ale także ćwiczyć myślenie przyczynowo – skutkowe, które potrafi bardzo dobrze wykształcić umysł dziecka na wielu płaszczyznach. Python jest jednym z najlepszych programów, z którym można efektywnie rozpocząć przygodę z programowaniem.

 

Język Python, a programowanie

 

Mówi się, że Python jest jednym z najczęściej używanych języków programowania w społeczeństwie. Wiele osób zaczyna naukę programowania właśnie od niego! Jest to związane z faktem, że to język stosunkowo najprostszy, który jest dedykowany dla dzieci, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w tej branży. Wszystko związane jest z tym, że dziecko nie powinno od razu zrażać się trudnością programu, a spokojnie wejść w świat programowania. Co prawda Python ma nieco mniejsze możliwości niż przykładowo Java jednak również za jego pośrednictwem powstała ogromna ilość platform internetowych takich jak choćby Netflix.

 

Początek kursu jest wprowadzeniem dla dzieci, które jeszcze nie wiedzą czym dokładnie będą się zajmować. Zostaną tutaj omówione aspekty, którymi uczniowie będą zajmowali się na cotygodniowych zajęciach przez cały semestr. Następnie przechodzi się do poznawania tworzenia listów i słowników, używania metod i wreszcie regularnego składania kodu w całość. Python uczy dzieci rozwiązywać problemy i w kreatywny sposób tworzyć różnorodne elementy komputerowego świata.

 

Kurs Python’a – od jakiego wieku?

 

Na kurs Python’a dla dzieci mogą zgłaszać się nawet 13-14 latkowie. Bardzo często kursy Pythona podzielone są na dwie części. W pierwszej części dziecko dowiaduje się podstaw dotyczących funkcjonowania programu, a na drugiej już wiedzy czysto praktycznej, którą będzie mogło wykorzystać samodzielnie.

Story Page