close
Nowości

Jak się reklamować w XXI wieku? Pomimo że tradycyjne formy reklamy, takie jak...read more Dysponowanie stroną, która jest często odwiedzana przez użytkowników to mar...read more Już niebawem powstanie twoja nowa strona? Wybór padł na Word Press, jako plat...read more Chciałbyś mieć stronę internetową, którą można samodzielnie administrowa...read more

Kamerzysta na weselu – zalety i wady

Pamiątka z naszego ślubu odgrywa dla każdego bardzo ważną rolę i z pewnością musimy takową posiadać. Jednak najczęściej mówimy tutaj o fotografiach i filmie z wesela. Jeśli chodzi o zdjęcia z wesela to jest to rzecz naturalna i raczej nie zdarzają się pary, które rezygnują z fotografa. Jednak w przypadku kamerzysty wygląda to już zupełnie inaczej. Coraz więcej Par rezygnuje z kamerzysty na swoim weselu.

W trakcie organizacji wesela stajemy przed pytaniem czy warto zatrudnić kamerzystę na nasz ślub? Dobry film wykonany na naszym weselu może być również znakomitą pamiątką, jednak jest to wydatek znacznie większy niż ma się to w przypadku fotografa. Tradycyjny, czyli tak na prawdę nudny film z wesela to nic szczególnego. Dodatkowo do jego oglądnięcia potrzebujemy sporej ilości czasu. Do zdjęć możemy zajrzeć zawsze nawet na krótką chwilkę. Jeśli już chcemy wynająć kamerzystę na nasze wesele to warto szukać tutaj osób młodych, kreatywnych, aby nasz film był zupełnie inny niż wszystkie standardowe. Taka pamiątka z pewnością będzie dużym plusem. Film z wesela zrealizowany w oryginalny i nietypowy sposób może być na pewno wspaniałą pamiątką. Jednak jeśli ma to być zwykły kamerzysta, który nakręci dla nas standardowy film to faktycznie możemy z tego zrezygnować choćby nawet poprzez chęć zaoszczędzenia pieniędzy.

kamerzysta na weselu

Jeśli decydujemy się już na zatrudnienie kamerzysty to pamiętajmy, że Ci dobrzy i kreatywni mają zazwyczaj zajęte terminy na kilka lub kilkanaście miesięcy do przodu. Ze względu na to warto więc wybrać kamerzystę wcześniej, aby móc swobodnie zarezerwować sobie termin. Podczas spotkania z kamerzystą możemy zapytać go o wcześniejsze nagrania czy także sprzęt, którym będzie nagrywał naszą uroczystość. Oglądnięcie wcześniejszych realizacji danego kamerzysty sporo nam o nim powie. Choćby nawet zobaczymy jaką jakość posiadają filmy kręcone przez kamerzystę. Wierzcie lub nie, lecz w tych czasach gdzie mamy dostęp nawet do świetnie nagrywających lustrzanek niektórzy kamerzyści używają sprzętu, który ostatecznie nie daje nawet dobrej jakości, a w efekcie stajemy się posiadaczami filmu, na którym uderza nas w oczy “sypiący śnieg” na każdym kroku. Taka pamiątka z pewnością nie będzie niczym miłym.

Ceny kamerzysty zależne są od doświadczenia, sprzętu, którym nagrywa, ilością terminów itp. Wiele zależy również od miejsca, w którym wynajmiemy kamerzystę. Jednak jeśli mamy podawać widełki to powinniśmy się zmieścić w okolicach 3-5 tysięcy. Aczkolwiek ponownie przypominamy, że wiele zależy tutaj od miejsca, w którym mieszkamy. Kamerzysta w Warszawie posiada znacznie większe stawki niż kamerzyści w mniejszych miasteczkach.

Czy warto zatrudniać kamerzystę? Na to pytanie musimy odpowiedzieć sobie sami. My przedstawiliśmy Państwu główne wady i zalety. Podczas organizacji wesela nie zapomnijmy skorzystać z dodatków takich jak terminarz ślubny, który umożliwi nam zorganizowanie całego wesela dokładnie tak jak sobie wymarzyliśmy nie pomijając ani jednej nawet najdrobniejszej rzeczy.

Tagi: ,

Story Page