close
Breaking news

Jak się reklamować w XXI wieku? Pomimo że tradycyjne formy reklamy, takie jak...read more Dysponowanie stroną, która jest często odwiedzana przez użytkowników to mar...read more Już niebawem powstanie twoja nowa strona? Wybór padł na Word Press, jako plat...read more Chciałbyś mieć stronę internetową, którą można samodzielnie administrowa...read more

Jak zaplanować perfekcyjne wesele?

Zbliża się ważny moment w życiu Twoim i Twojego narzeczonego? Długo wyczekiwany ślub? Czy jednak wiesz jak się do niego przygotować, aby w tym wyjątkowym dniu wszystko było zapięte na ostatni guzik i dokładnie takie, jak oboje sobie wymarzyliście? Zapoznaj się z naszymi wskazówkami, a wszystko pójdzie gładko i zgodnie z planem.

Daj sobie czas

Ile potrzeba czasu na zorganizowanie wesela? Co najmniej rok, a w wielu przypadkach jeszcze więcej. Wynika to z konieczności znalezienia wolnego terminu na miejsce, w którym chcesz mieć ślub, a także zgranie tego terminu z wolnym terminem orkiestry, księdza i wodzireja. Aby oszczędzić sobie ewentualnych stresów i nerwów, dobrze jest rozpocząć poszukiwania sali, na około 1,5 do 2 lat przed planowaną datą wesela. Wydaje ci się to zbyt wcześnie? Wiele osób tak twierdzi, ale później okazuje się, że czas ten minął jak z bicza trzasł.

Wesele – jedno lub dwudniowe

To jeden z większych dylematów, przed którym stoi przyszła młoda para. Niegdysiejsze, bardzo popularne wesela dwudniowe, dziś powoli odchodzą do lamusa. Przynajmniej jeśli chodzi o wesela organizowane w mieście. Natomiast na wsiach, są one w dalszym ciągu bardzo popularne i cieszą się szczególną sympatią ze strony gości. Oczywiście jeśli chodzi o stronę finansową, to wesela na dwa dni są droższe od tych jednodniowych, mają natomiast większy potencjał w przynoszeniu większych prezentów dla młodej pary.

Jedzenie

Jedzenie jest bardzo ważną pozycją na liście rzeczy do zorganizowania na wesele. Jest kilka opcji, z jakich możesz skorzystać. Jeśli organizujesz wesele w restauracji lub domu weselnym, zwykle w cenie jest już wliczone menu, do wyboru w jednym z kilku wariantów. To bardzo dobre rozwiązanie, jeśli nie chcesz na własną rękę poszukiwać firm cateringowych. Jeżeli jednak twoje wesele ma się odbyć w wynajmowanej sali – na przykład w strażnicy, powinnaś poszukiwać właśnie firm cateringowych, które zajmą się dostarczeniem jedzenia na miejsce, jego podgrzaniem i serwowaniem dla gości. O obecność kelnerek, sztućców i naczyń również może zadbać firma cateringowa, która zwykle dysponuje odpowiednimi do tego możliwościami.

Zespół weselny czy DJ

Kolejne ważne pytanie, które musimy sobie zadać. Co wybrać, zespół weselny czy DJ? Analizując te dwie opcje pod kątem kosztów, droższy będzie zespół. Jego obecność czyni jednak wesele bardziej prestiżowym i sprawia, że ludzie lepiej się bawią. Oczywiście pod warunkiem, że wybraliśmy dobrych grajków. DJ to natomiast opcja bardziej ekonomiczna, wybierana głównie na wesela, na której średnia wieku nie przekracza 30 lat.

Alkohol

Kolejny ważny punkt na liście to alkohol dla gości weselnych. Pomimo że wesela bez alkoholu czasami się zdarzają, to jednak mało który gość wyobraża sobie, aby na stole mogło zabraknąć przysłowiowej „flaszki czystej”. Warto dokonać jej zapasów na tyle wcześnie, by móc porównać oferty różnych hurtowni i sklepów w swojej okolicy. Da to możliwość upolowania okazji cenowej, a wódka przechowywana nawet rok, i tak się nie przeterminuje. Z pozostałych alkoholi, które mogą się pojawić na weselu (a nawet powinny) to między innymi wino. Może ono być podawane na stoły gości lub umieszczone w jednym wydzielonym miejscu, tzw. barku. W niektórych częściach kraju praktykuje się również podawanie piwo na weselu, jednak często jest to napój uznawany za mało elegancki i nie przystający do wydarzenia tak wielkiej rangi, jak wesele.

Terminarz ślubny

Organizacja ślubu i wesela powiązana jest z masą przeróżnych przygotowań i ciężko w jednym artykule opisać je wszystkie. Jednak proponujemy Państwu znakomite rozwiązanie jakim jest Terminarz Ślubny firmy Dekorak. Terminarz ten pozwoli nam szczegółowo zaplanować ten wyjątkowy dzień i dzięki niemu nic nie umknie naszej uwadze. Terminarz ślubny dostępny jest w dwóch wersjach – wersji zeszyt oraz wersji segregator. Polecamy wersję segregator bowiem podczas organizacji wesela będziemy mieć na pewno wiele dodatkowych dokumentów takich jak choćby nawet umowa najmu lokalu, którą wepniemy do segregatora.

Tagi: , ,

Story Page