close
Nowości

Jak się reklamować w XXI wieku? Pomimo że tradycyjne formy reklamy, takie jak...read more Dysponowanie stroną, która jest często odwiedzana przez użytkowników to mar...read more Już niebawem powstanie twoja nowa strona? Wybór padł na Word Press, jako plat...read more Chciałbyś mieć stronę internetową, którą można samodzielnie administrowa...read more

Jak wybrać zespół na wesele?

W poprzednim artykule czyli “Zespół weselny vs. DJ” przedstawialiśmy Państwu wady i zalety zarówno wybrania zespołu weselnego jak i DJ-a. Tym razem przedstawiamy sposoby na wybór jak najlepszego zespołu na wesele. Jeśli zdecydowaliśmy się, że to właśnie zespół będzie zapewniał muzykę na naszym weselu do białego rana to koniecznie trzeba wiedzieć jak wybrać najlepszy, aby muzyka była grana z sercem, była niepowtarzalna oraz oryginalna, a całość naszego wesela przebiegła jak najlepiej.

Istnieje kilka kryteriów, którymi warto kierować się podczas wyboru zespołu na wesele. Oczywiście pamiętajmy, że każdy zespół ma swoje stawki więc wiele zależy od finansów. Niektóre zespoły weselne są na prawdę drogie, więc warto się zastanowić, czy nasz budżet weselny będzie w stanie pokryć te koszty. Finanse są więc pierwszą rzeczą, nad którą Para Młoda musi się zastanowić przed doborem zespołu na wesele. Warto jednak wiedzieć, że nie zawsze wysoka cena będzie wiązać się z zachwytem z naszej strony. Najczęściej zespoły, które liczą sobie całkiem sporo za granie na weselu składają się z większej ilości osób i obsługują tym samym większą liczbę instrumentów muzycznych. Jednak właśnie w przypadku wesela nie zawsze większa ilość instrumentów się sprawdza. W tym wypadku zalecane jest przede wszystkim racjonalne podejście do sprawy oraz wybranie zespołu, który będzie miał nie za mało, lecz również nie za dużo uczestników. W takim przypadku muzyka grana przez ten zespół na pewno będzie przyjazna dla ucha oraz tańca, a dodatkowo koszty takiego zespołu nie zrujnują naszego budżetu weselnego.

Inną sprawą będzie również doświadczenie danego zespołu. Jeśli wybieramy zespół na wesele to musimy postawić na ten, który posiada spore doświadczenie w swojej branży. Zespół weselny nie tylko zapewnia muzykę na weselu, lecz również prowadzi wiele zabaw czy także zapewnia zapowiadanie tego, co będzie działo się już za chwilę. Zespoły doświadczone dobrze wiedzą jak to zrobić w taki sposób, aby całość wypadła pięknie i jak najlepiej. Pamiętajmy także, że zespoły doświadczone posiadają w swoim repertuarze sporo różnych piosenek. Wesele to nie czas, w którym wystarczy nam 40-50 piosenek granych w kółko. Repertuar danego zespołu powinien być jak największy, aby po prostu piosenki nie powtarzały się co jakiś czas.

zespół na wesele

Podczas wybierania zespołu na wesele warto przeglądać strony internetowe danych zespołów, na których na pewno będzie zamieszczone ich demo czy również portfolio. Dzięki temu w domowym zaciszu jesteśmy w stanie zobaczyć co i jak jest grane. Świetnym rozwiązaniem będzie również wybranie zespołu, który prowadził wesele np. jakiś naszych znajomych. Jeśli wszystko nam się podobało to warto wybrać również taki zespół.

W doborze zespołu muzycznego na wesele pomoże nam także terminarz ślubny. Jeśli będziemy z niego korzystać to również tam znajdziemy kilka ciekawych informacji oraz porad i wskazówek dotyczących zespołu weselnego. Zapraszamy więc do sięgnięcia po takie rozwiązanie, gdyż może nam ono bardzo ułatwić nie tylko wybór zespołu na wesele, lecz również organizację całego przyjęcia.

Podczas kontaktu z zespołem warto ustalić również szczegóły takie jak dokładny czas grania na weselu. Na pewno nie chcielibyśmy, aby nasz zespół opuścił salę np. o 2 czy 3 w nocy, gdy my jak i nasi goście mieliśmy ochotę na zabawę do samego rana. Jeśli organizujemy poprawiny to także musimy to uwzględnić, aby taki zespół weselny pojawił się na poprawinach i w tym przypadku również musimy ustalić konkretne godziny grania zespołu. Niezbędne będzie także podpisanie umowy. Dla wielu osób może to wydawać się dziwne, lecz taka umowa pozwoli nam na poczucie bezpieczeństwa i uniknięcie rozczarowania czy wszelkiego rodzaju nieporozumień.

Tagi: , ,

Story Page