close
Nowości

Jak się reklamować w XXI wieku? Pomimo że tradycyjne formy reklamy, takie jak...read more Dysponowanie stroną, która jest często odwiedzana przez użytkowników to mar...read more Już niebawem powstanie twoja nowa strona? Wybór padł na Word Press, jako plat...read more Chciałbyś mieć stronę internetową, którą można samodzielnie administrowa...read more

Grafika komputerowa (photo manipulation) w reklamie

grafika

Mówiąc o reklamie ciągle wymieniamy SEO, Social, PPC, E-mail i wiele, wiele innych. Mało kto mówi jednak o możliwościach wykorzystania grafiki komputerowej w reklamie. Warto przyjrzeć się bliżej temu tematowi.

Grafika w reklamie

Grafika komputerowa otacza nas wszędzie – gdy przeglądamy strony internetowe, ulotki, plakaty, które mijamy każdego dnia na ulicach. Wszystko to ma styczność z grafiką komputerową. W tym momencie jeszcze nie każdy o tym myśli. Dzięki grafice komputerowej możemy bardzo celnie trafić do konkretnej grupy docelowej. Warto więc bardzo dobrze przemyśleć ten element tworząc reklamę zarówno standardową jak i tą na potrzeby internetu.

Photo manipulation w reklamie

Ciekawym rozwiązaniem, które może okazać się bardzo skuteczne jest wykorzystanie tak zwanej fotomanipulacji – ang. photo manipulation. Grafik, który zajmuje się tym rodzajem grafiki ma za zadanie przedstawić coś co będzie dziwiło, interesowało, ciekawiło nasze zmysły. Photo manipulation to idealne rozwiązanie na zwrócenie uwagi ludzi, którzy przechodzą ulicą i widząc standardowy plakat, na pewno nie zatrzymają się. Jeśli jednak plakat został stworzony, przy użyciu fotomanipulacji i jest to prawdziwe dzieło sztuki to z pewnością trafi on do znacznie większej ilości odbiorców. Sami, na pewno szybko zauważymy, że jest to znakomita sprawa, która idealnie nadaje się na reklamę.

Photo manipulation na potrzeby internetu

W internecie jest jeszcze trudniej złapać zwykłego użytkownika na ciekawą grafikę/baner. Dlatego też i tutaj możemy wykorzystać photo manipulation do tego, aby zdobyć potencjalnych klientów. Warto z pewnością zadbać o ciekawą oprawę graficzną naszej reklamy, a z pewnością szybko wróci nam się to w nowych klientach.

Story Page