• Print
close
Breaking news

Jak się reklamować w XXI wieku? Pomimo że tradycyjne formy reklamy, takie jak...read more Dysponowanie stroną, która jest często odwiedzana przez użytkowników to mar...read more Już niebawem powstanie twoja nowa strona? Wybór padł na Word Press, jako plat...read more Chciałbyś mieć stronę internetową, którą można samodzielnie administrowa...read more

Google Maps

Google Maps

Google to niezaprzeczanie jedna z najbardziej  znanych i dochodowych firm technologicznych na świecie. Znaczna część systemów internetowych opiera się o narzędzia i panele Google, a jednym z ważniejszych i istotnych w codziennym funkcjonowaniu narzędzi jest aplikacja Google Maps. Znajomość własnego miasta zawsze była i jest dość istotna w poruszaniu się każdego dnia, niemniej jednak, mieszkając w dużych miastach jak Kraków czy Warszawa, trudno jest znać na pamięć każdą ulicę czy budynek. Czasem nawet we własnym mieście można się zgubić, dlatego w takich chwilach aplikacja Google Maps sprawi, że zawsze znajdziemy drogę do celu.

Wyznaczanie trasy, sugerowanie najszybszych rozwiązań

Aplikacja Google Maps jest ciekawym rozwiązaniem dla pieszych, ale świetnie sprawdza się przede wszystkim u kierowców. Dlaczego? Jedną z głównych funkcji jest możliwość wyznaczenia trasy. To co jest do tego niezbędne to wyznaczenie punktu początkowego, który często oznaczany jest miejscem lokalizacji telefonu, oraz wprowadzenie punktu końcowego, do którego chcemy dotrzeć. Interesujące jest to, że aplikacja analizuje wyznaczoną trasę pod względem robót drogowych, korków, natężenia ruchu czy wypadków samochodowych i w przybliżeniu podaje czas przejechania wyznaczonej trasy. Ponadto, aplikacja sugeruje lepszą trasę pod względem czasu dojazdu, dzięki czemu można szybciej, a co za tym idzie, taniej, przemierzyć wybrany odcinek.

Google Earth

Ciekawym rozwiązaniem, które warto wykorzystać udając się w dane miejsce, jest skorzystanie z funkcji Google Earth, dzięki której po wyznaczeniu miejsca docelowego, można przenieść się na ekranie komputera czy telefonu, do miejsca do którego chcemy dotrzeć. Poprzez tę zaawansowaną aplikację możemy dokładnie zobaczyć ulicę, którą będziemy iść łącznie z budynkami, architekturą, zabytkami czy roślinnością. Ponadto, jest to też ciekawy sposób zwiedzania różnych zakątków na ziemi bez wychodzenia z domu. Co ciekawe, aplikacja nie tylko przeniesie nas do danego miejsca, ale również pozwoli się po nim poruszać poprzez strzałki wyświetlane na ulicach.

Story Page