• Print
close
Breaking news

Jak się reklamować w XXI wieku? Pomimo że tradycyjne formy reklamy, takie jak...read more Dysponowanie stroną, która jest często odwiedzana przez użytkowników to mar...read more Już niebawem powstanie twoja nowa strona? Wybór padł na Word Press, jako plat...read more Chciałbyś mieć stronę internetową, którą można samodzielnie administrowa...read more

Fitatu

Fitatu

Sklepy Google Play czy App Store to miejsca w których można pobrać lub zakupić ciekawe aplikacje, które zdecydowanie ułatwiają życie. Oczywiście, aby je pobrać, trzeba korzystać ze smartfona lub tableta oraz mieć odpowiednie skonfigurowane konto. Jedną z aplikacji, która świetnie nada się nie tylko dla osób walczących z nadwagą, ale również dla każdego, kto kontroluję ilość spożywanych składników odżywczych, jest aplikacja Fitatu. Czym jest i do czego służy?

Liczenie kalorii i kontrola spożywanych składników odżywczych

Wielu dietetyków odchodzi już od metody liczenia kalorii, a stawiania przede wszystkim na zbilansowane posiłki. Niemniej jednak nawet popularne cateringi dietetyczne mają opcje posiłków, które są opracowane w oparciu o kaloryczność. Jeżeli nie mamy możliwości korzystać z takiej opcji, warto zainstalować aplikację i we własnym zakresie komponować posiłki o określonej kaloryczności. Co ważne, aplikacja po utworzeniu konta i wprowadzeniu danych osobowych oraz wagi i wzrostu, oblicza jakie jest nasze zapotrzebowanie na kalorie i przetwarza to w zależności od tego, czy chcemy kontrolować wagę i utrzymywać ją na stałym poziomie, czy też ją zrzucić. Po analizie wyznacza ilość kalorii, które powinny zostać spożyte w ciągu dnia. Na czym polega analiza kaloryczności w przypadku tej aplikacji?

Aplikacja ma wbudowaną i ciągle poszerzaną bazę  produktów zarówno świeżych owoców i warzyw, jak i tych, przetworzonych dostępnych w sklepach w hermetycznych opakowaniach. Przy pomocy wyszukiwarki lub skanera można wprowadzić produkt i jego ilość w posiłku w gramach, mililitrach, łyżkach, łyżeczkach, szklankach czy sztukach. Po wprowadzeniu produktu i określeniu jego ilości, aplikacja oblicza kaloryczność potrawy i odejmuje ją od kalorii dziennych. Po wprowadzeniu wszystkich posiłków w danym dniu, można sprawdzić, czy zmieściliśmy się w ustalonych ramach kalorycznych, czy przekroczyliśmy dozwolone normy. Możliwość aktualizacji danych wraz z używaniem aplikacji pozwala sprawdzić czy obrane działania dają pożądany efekt.

Story Page