• Print
close
Nowości

Jak się reklamować w XXI wieku? Pomimo że tradycyjne formy reklamy, takie jak...read more Dysponowanie stroną, która jest często odwiedzana przez użytkowników to mar...read more Już niebawem powstanie twoja nowa strona? Wybór padł na Word Press, jako plat...read more Chciałbyś mieć stronę internetową, którą można samodzielnie administrowa...read more

Filc samoprzylepny

Problem przesuwających się mebli, które rysują panele podłogowe może być czasem bardzo duży. Ma to ogromne znaczenie w przypadku mebli, które często przesuwamy, takich jak krzesła, stołki, czy pufy, ale też wielu innych. Doskonałym rozwiązaniem jest filc samoprzylepny, który może posłużyć jako doskonałe zabezpieczenie dolnych części nóżek meblowych.

Filc samoprzylepny – najważniejsze zalety

Filc tego rodzaju jest materiałem bardzo trwałym, dzięki czemu podkładki zapobiegające rysowaniu się podłogi z niego wykonane będą mogły służyć dość długo. Ma to istotne znaczenie szczególnie dlatego, że w przeciętnym domu ilość mebli, które potrzebują takiego właśnie zabezpieczenia może być dość duża, a więc w przypadku odpadnięcia podkładki może być trudno to zauważyć od razu. Mocny materiał, z którego podkładki tego rodzaju są wykonane gwarantuje, że zostaną one zawsze na swoim miejscu, a podłoga w mieszkaniu będzie całkowicie bezpieczna. Filce takie są samoprzylepne, dlatego bardzo łatwy jest ich montaż. Występują najczęściej w dwóch odmianach. Filc w dużym kawałku może być łatwo pocięty na odpowiednie kawałki, dostosowane do kształtu nóżek mebli potrzebujących zabezpieczenia. Z kolei filc w już gotowych kawałkach w różnych kształtach może być użyty bardzo szybko i wygodnie.

Zobacz również: Podkładki filcowe samoprzylepne pod meble – Furnica

Dlaczego warto go użyć?

Przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo podłogi, zwłaszcza w miejscach, w których krzesła, czy inne łato przesuwane meble są używane regularnie. Zastosowanie takiego filcu pozwala na znaczne oszczędności – dzięki niemu naprawa podłogi nie będzie musiała być wykonana tak szybko. Warto o tym pamiętać zwłaszcza w przypadku posiadania podłogi z paneli, które w ogóle nie mogą być naprawione, a kiedy są zniszczone, to jedyne co pozostaje, to wymiana na nowe. Filc do nóżek mebli ma też inne zastosowanie. Dzięki niemu przesuwanie mebli jest o wiele cichsze, co powinny docenić zwłaszcza osoby mieszkające w blokach, w których głośne przesuwanie mebli jest częstym utrapieniem sąsiadów z dołu.

Story Page