close
Nowości

Jak się reklamować w XXI wieku? Pomimo że tradycyjne formy reklamy, takie jak...read more Dysponowanie stroną, która jest często odwiedzana przez użytkowników to mar...read more Już niebawem powstanie twoja nowa strona? Wybór padł na Word Press, jako plat...read more Chciałbyś mieć stronę internetową, którą można samodzielnie administrowa...read more

Dobra i funkcjonalna szuflada każdego mieszkania

Szuflady to akcesoria meblowe, które można znaleźć w praktycznie każdym pomieszczeniu domowym. Nie ważne czy to będzie sypialnia, pokój gościnny, łazienka czy kuchnia – wszędzie obecne są szuflady z których korzysta się każdego dnia po kilka razy. Szuflady funkcjonują dzięki specjalnie dobranym do ich zadań prowadnicom, które umożliwiają ruch szuflad w dwóch kierunkach. Aby ułatwić i umilić sobie korzystanie z szuflad każdego dnia warto jest dopasować do nich prowadnice dobrej jakości producenta, który zapewni im dostępność ciekawych funkcjonalnych dodatków.

 

Mechanizm cichego domyku prowadnic meblowych

Przykładowym mechanizmem jaki jest dostępny w prowadnicach meblowych jest system cichego domyku. Jest to system dzięki któremu zapewnienie ciszy i spokoju w pomieszczeniu w którym korzysta się z szuflad staje się łatwiejsze niż dotychczas. Z pewnością zamykanie szuflad wiąże się nie raz z pchaniem ich i używaniem do tego często zbyt dużej ilości siły. Wtedy taka szuflada będzie uderzać o korpus mebla niszcząc siebie i stwarzając ryzyko dla przedmiotów, które przechowuje. Dodatkowy hałas rozchodzący się po całym domu nie jest przyjemny często jest w stanie obudzić innych odpoczywających współlokatorów. Dlatego aby uniknąć tych wszystkich nieprzyjemności montuje się prowadnice z cichym domykiem. Mechanizm polega na tym, że przed zakończeniem drogi szuflady prowadnica wyhamowuje ją do bezpiecznej prędkości i domyka bez żadnego hałasu. Cisza i spokój na wyciągnięcie ręki!

Jednak warto jest poszukać również innych funkcjonalnych nowinek, jeśli ta nie jest dla kogoś wystarczająca. Firma Furnica również zastosowała w prowadnicach ciekawy system push to open! Polega on na tym, że szuflada może być otworzona poprzez lekkie naciśnięcie jej powierzchni. Daje to sygnał prowadnicy do otworzenia szuflady, przez co można to robić nawet beż użycia rąk! Bardzo ceniony system zapewniający, że korzystanie z klamek i uchwytów może pozostać wspomnieniem. Najbardziej przydaje się w kuchni, w której często podczas gotowania bądź sprzątania ma się dwie zajęte ręce. Wtedy używając stopy czy nawet łokcia można otworzyć szufladę i z niej skorzystać!

Sprawdź: Prowadnice meblowe z cichym domykiem

Podsumowanie

Dobra prowadnica meblowa jest podstawą do prawidłowego funkcjonowania szuflad. Jeżeli chce się wycisnąć z nich trochę więcej warto jest zastosować prowadnice z dodatkowymi mechanizmami, które ułatwią codzienne czynności korzystania z szuflad, które powtarza się kilkukrotnie na dobę.

Story Page