close
Breaking news

Jak się reklamować w XXI wieku? Pomimo że tradycyjne formy reklamy, takie jak...read more Dysponowanie stroną, która jest często odwiedzana przez użytkowników to mar...read more Już niebawem powstanie twoja nowa strona? Wybór padł na Word Press, jako plat...read more Chciałbyś mieć stronę internetową, którą można samodzielnie administrowa...read more

Dlaczego warto prowadzić bloga?

Internet jest dziś medium powszechnie dostępnym. Większość z nas wykorzystuje go do znajdowania informacji. Jest jednak również całkiem spora liczba osób, która aktywnie wykorzystuje internet, publikując w nim tworzone przez siebie treści. Taką grupą są blogerzy. Nazywamy tak osoby posiadające i prowadzące własnego bloga, poświęconego jakiemuś tematowi. Czy prowadzenie bloga jest opłacalne? Czy warto się zabierać za tą rzecz? Jakie korzyści można uzyskać prowadząc blog?

Realizacja pasji

Rozpocznijmy od tego, co motywuje większość osób aby założyć własnego bloga. To pasja i zainteresowanie konkretnym tematem. Blog pozwala nie tylko dzielić się swoją wiedzą z innymi osobami, ale również zachęca do jej ciągłego pogłębiania. Blogerzy chcą aby ich strony wciąż były odwiedzane przez większą liczbę osób, muszą pisać ciekawie na tematy, które współcześnie dotyczą jakiegoś zagadnienia. Ciągłe bazowanie na starych wiadomościach nie jest skuteczne i szybko się może czytelnikom znudzić. Tego nie chciałby żaden bloger. Sprawdź: WolfBrothers.net

Prestiż i marka

Bycie blogerem ma wiele zalet. Przede wszystkim sprawia że osoba staje się rozpoznawalna w swoim kręgu znajomych i osób, interesujących się tematem. Aby jednak w pełni móc zasłużyć na prestiż, trzeba się czymś wyróżniać. Czym? Przede wszystkim być autorytetem w swojej dziedzinie. Umieć pisać w sposób ciekawy i interesujący. A do tego mieć profesjonalnie przygotowanego bloga, który będzie swoim wyglądałem zachęcał do częstego wchodzenia na niego. W tym temacie blogerzy mogą liczyć na pomoc firm zajmujących się projektowaniem stron www.

Pieniądze

Za prestiżem i marką prędzej czy później idą pieniądze. Blogi z dużą ilością subskrypcji bardzo przyciągają reklamodawców. Wielu z nich jest skłonnych zapłacić naprawdę duże pieniądze za możliwość opublikowania swojego tekstu reklamowego na twoim blogu. Oczywiście, teksty takie nie mogą być nachalną reklamą, kującą w oczy czytelników. Są oni bowiem bardzo przewrażliwieni na wszelkie działania wykonywane pod publikę. W tym miejscu pojawia się ważna rola dla content marketingu, którą opiszemy w jednym z następnych artykułów na naszym blogu.

Jednak pieniądze dla blogera płyną nie tylko z publikowanych na jego stronie tekstów. Można również zarabiać w nieco mniej wysublimowany sposób, a mianowicie włączając na stronie reklamy adwords lub przystępując ze swoim blogiem do sieci reklamowej. Publikowane na stronie niewielkie reklamy nie rzucają się zbytnio w oczy i nie odwracają uwagi od treści umieszczonych na stronie. Są one również znacznie bardziej akceptowalne przez czytelników i nie spotykają się z wrogością, na którą mogą natrafić teksty reklamowe. Szczególnie te pisane w sposób mało umiejętny i bezpośredni.

Ostatnim powodem przemawiającym za prowadzeniem bloga jest nabranie umiejętności i doświadczenia w obsługiwaniu strony www, redagowania treści i zajmowaniu się reklamą bloga w internecie. Taka działalność zapewnia nam solidne fundamenty, które mogą być bardzo pomocne przy dalszym prowadzeniu swojej działalności w sieci. Współcześni biznesmeni bardzo często w przeszłości zajmowali się prowadzeniem blogów i wtedy właśnie znajdowali inspiracje, które pozwoliły im zbudować obecne fortuny.

Tagi: , ,

Story Page