• Print
close
Nowości

Jak się reklamować w XXI wieku? Pomimo że tradycyjne formy reklamy, takie jak...read more Dysponowanie stroną, która jest często odwiedzana przez użytkowników to mar...read more Już niebawem powstanie twoja nowa strona? Wybór padł na Word Press, jako plat...read more Chciałbyś mieć stronę internetową, którą można samodzielnie administrowa...read more

Dieta Dukana

Dieta Dukana

Pierre Dukan, to bardzo popularna postać, która jest odpowiedzialna za stworzenie specyficznej diety. Dieta Dukana przez jednych jest uważana za cud, przez innych, za niebezpieczne działanie, które może doprowadzić do utraty zdrowia. Jedno jest pewne, osoby, które stosowały tę dietę, mogą poszczycić się utratą wielu nadprogramowych kilogramów. W jaki sposób?

Zasady

Tym, co jest kluczowe zarówno w tej, jak i w każdej innej diecie, jest stosowanie się do zasad. W przypadku diety Dukana, proces opiera się na dostarczaniu dużych ilości białka i niewielkiej ilości tłuszczu, przy całkowitym zminimalizowaniu węglowodanów w posiłkach. Cała dieta to cztery fazy, w których można spożywać określone składniki. Pierwsza faza nazywana jest uderzeniową, a to dlatego, że organizm musi odczuć szok zmianą odżywiania, a co za tym idzie, utracić kilka kilogramów. Dzięki temu satysfakcja z diety odczuwana jest juz na samym początku, co skutkuje motywacją do dalszego trzymania sie  zasad. Faza pierwsza trwa zwykle kilka dni, w zależności od tego, ile kilogramów chce zrzucić osoba podejmująca wyzwanie. Druga faza jest nieco łatwiejsza, bo białko można uzupełnić o warzywa i jeść je w każdym posiłku. Oczywiście, nie jest to aż takie łatwe, ponieważ faza druga to dni naprzemienne- dni białkowe na zmianę z dniami, w którym należy spożywać białka i warzywa. Wiele osób stosuje technikę 5 dni na 5 dni, inne osoby metodę 1/1 jeszcze inne 2/2. Wszystko zależy od motywacji do pracy, możliwości i chęci. Posiłki oparte na samym białku szybko się nudzą, a częsta zmiana pozwala na uniknięcie monotonii i obniżenia motywacji do walki z kilogramami.

Faza trzecia, to już czas, w którym wagę, którą udało się osiągnąć, utrwalamy, poprzez uzupełnienie posiłków pieczywem czy kieliszkiem wina. Jak długo stosować tę fazę? Ilość zrzuconych kilogramów mnożymy przez 10 co daje ilość dni trzeciej fazy. W tej fazie można spożywać owoce, które we wcześniejszych fazach są  zabronione. Faza czwarta to proces stabilizacji, w którym można powrócić do normalnego odżywiania, jednak zalecany jest umiar i brak przesady, bo efekt jojo może powrócić ze zdwojoną siłą w każdym momencie.

Story Page