close
Nowości

Jak się reklamować w XXI wieku? Pomimo że tradycyjne formy reklamy, takie jak...read more Dysponowanie stroną, która jest często odwiedzana przez użytkowników to mar...read more Już niebawem powstanie twoja nowa strona? Wybór padł na Word Press, jako plat...read more Chciałbyś mieć stronę internetową, którą można samodzielnie administrowa...read more

Co ma w sobie dobry toner zamienny?

Toner zamienny Canon jest dopasowany do urządzeń drukujących tej samej firmy. Ta japońska marka jest jedną z najlepszych marek rozpowszechnionych na całym świecie. Jednym z głównych elementów, które produkuje są drukarki stanowiące w dzisiejszych czasach nieodzowny element wyposażenia każdej firmy czy domu jednorodzinnego. Drukarka pozwala na przeniesienie tekstu/obrazów z komputera na papier w bardzo szybki sposób. Jednak potrzebuje do tego dobrze dobranego tonera.

 

Co ma w sobie dobry toner zamienny?

W sieci można znaleźć bardzo dużo negatywnych opinii o stosowaniu tonerów zamiennych. Jak każda historia – może mieć w sobie ziarnko prawdy. Mówią one o wielu zagrożeniach jakie wiążą się z stosowaniem tonerów zamiennych do urządzeń Canon. Głównym mankamentem jest niska jakość wydruku, która bardzo odstrasza perfekcjonistów czy też osoby podchodzące profesjonalnie do swoich obowiązków – czy to w domu, czy też w firmie. Blade teksty często wypadają po prostu słabo w oczach innych osób. Tutaj ciężko ,,podrobić” oryginalny tusz. Dodatkowo jakość wykonania obudowy kasetki pozostawia często wiele do życzenia – uszkodzenie jej struktury może wiązać się z wylaniem wnętrza tonera do drukarki. Taka kolej rzeczy potrafi doszczętnie zniszczyć wnętrze drukarki co może spowodować konieczność jej wymiany. Takich awarii często nie da się naprawić.

 

Tonery zamienne Canon posiadają również kilka zalet. Dzięki nim można w łatwy i przede wszystkim tani sposób pozyskać przyzwoitej jakości wydruk. Co prawda nie będzie on topowy, ale sprosta oczekiwaniom niewymagających klientów, którzy cenią sobie przede wszystkim cenę. Być może posiadają też oni starsze drukarki ,,na wyczerpaniu” więc nie zależy im na 100% bezpieczeństwie. Wiedzą, że zmiana drukarki w najbliższym czasie będzie nieunikniona stąd słuszna jest próba zaoszczędzenia pieniędzy na tonerze.

 

Przy wyborze własnego tonera należy jeszcze przeanalizować swoje własne potrzeby. W momencie, kiedy drukuje się tylko i wyłącznie materiały biurowe – ustawy, dokumenty czy ogólnie mówiąc pliki tekstowe w zupełności wystarczy kupić toner czarno-biały. Jednak dla bardziej wymagających, którzy chcą mieć dostępność wydruku kolorowych obrazów konieczny będzie zakup tonera w kolorze.

 

Podsumowanie

 

Tonery zamienne Canon powinny być ściśle dopasowane do modelu drukarki. W przeciwnym razie toner może nie zmieścić się, bądź być za mały dla danej drukarki. Wtedy nie będzie spełniać swojej roli co zmusi kupującego do dokonania zwrotu(jeśli posiada taką możliwość).

Story Page