close
Nowości

Jak się reklamować w XXI wieku? Pomimo że tradycyjne formy reklamy, takie jak...read more Dysponowanie stroną, która jest często odwiedzana przez użytkowników to mar...read more Już niebawem powstanie twoja nowa strona? Wybór padł na Word Press, jako plat...read more Chciałbyś mieć stronę internetową, którą można samodzielnie administrowa...read more

Jak być oszczędnym w małżeństwie?

Życie poniżej swoich możliwości – co to znaczy?

Zdolność do życia w ramach swoich możliwości jest wielkim atutem w każdej sytuacji finansowej.

Wielu ludzi walczy o to, by związać koniec z końcem. Często dochód rodziny może wystarczyć na życie w bardziej zrelaksowany sposób, ale potrzeba trochę wysiłku i konsekwencji, aby żyć poniżej swoich możliwości, dostosowując swoje nawyki wydatkowania, tak aby były mniejsze niż pieniądze, które przynosisz.

Jak to zrobić?

Jeśli jesteś do mnie podobna, jesteś dobra z pieniędzmi, uwielbiasz znaleźć dobre okazje i nienawidzisz marnować.
Krótko mówiąc, staramy się jak najlepiej wykorzystać każdego wydanego złotego, jesteśmy oszczędni.

Jednakże, nie jestem typem oszczędnej damy, która jest super wygodna w oszczędnych sklepach i sprzedaży na podwórku, kupuję głównie zupełnie nowe rzeczy. Kupuję też używane rzeczy, ale nie regularnie.

Jeśli chodzi o żywność, napoje, lekarstwa, witaminy, balsamy lub cokolwiek, co znalazłoby się w krwiobiegu mojej rodziny, jestem bardzo podejrzliwy w stosunku do tanich produktów.

Trzymam się produktów najlepszej/dobrej jakości, starając się znaleźć je w sprzedaży; unikam produktów najtańszych, zwłaszcza jeśli nie podoba mi się to, co jest na etykiecie. Całkowicie wierzę, że jesteśmy tym, co jemy.

To powiedziawszy, chciałbym podzielić się kilkoma przykładami mojego doświadczenia w zarządzaniu finansami.

Jedna rodzina, jeden plan finansowy

Niezwykle ważne jest uzgodnienie z partnerem, w jaki sposób zarządzać finansami i pieniędzmi rodziny. Różne opinie na temat tego, co jest konieczne i co jest frywolne, mogą prowadzić do eskalacji problemów i argumentów, zwłaszcza gdy pieniądze są krótkie. Musisz pracować jako zespół i być na tej samej stronie.

Mój mąż i ja pochodzimy z rodzin, które przeżyły ciężkie czasy II wojny światowej i powoli zbudowały własne domy, oszczędzając trochę czasu, kupując rzeczy tylko wtedy, gdy miały na to pieniądze.

Ze względu na to wspólne tło, w pełni zgadzamy się co do głównych wyborów, jak zarządzać naszymi finansami. Po ślubie, wynajęliśmy na rok, a potem zdecydowaliśmy, że chcemy zapłacić za własne mieszkanie i kupiliśmy dom, rozpoczynając 30-letnią pożyczkę hipoteczną.

Oboje zgodziliśmy się, że kredyt hipoteczny będzie jedynym długiem, jaki kiedykolwiek będziemy mieli, więc dokonaliśmy wyboru, aby tak się stało – przynajmniej do czasu, gdy dzieci pójdą na studia! Kiedy mówię, że nie mamy innych długów niż hipoteka, naprawdę mam na myśli: mamy rachunki, ale nie mamy żadnych innych miesięcznych płatności zawierających odsetki.

Jak udało nam się zachować “wolny od długów”? Kiedy dostaliśmy podwyżki płac, prowadziliśmy taki sam styl życia jak poprzednio. Tylko w ten sposób możemy odłożyć na bok pewne oszczędności. Jeśli zwiększasz swoje miesięczne wydatki za każdym razem, gdy Twoje dochody rosną, nigdy nie będzie pieniędzy na specjalne zakupy lub nagłe przypadki.

Story Page